Jesteś w: Af Portal / Aktualności / PoradyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Porady

Paliwa i ich rodzaje
Według danych European Automobile Manufacturers Association z 2014 roku po drogach krajów UE jeździ 54,1% samochodów osobowych napędzanych benzyną, 41% dieslem i tylko 5% napędzanych paliwami alternatywnymi.
Wyższa szkoła jazdy
Wyjazdy na narty dają miłośnikom tego sportu dużo radości i satysfakcji. Wbrew pozorom narciarstwo alpejskie i podróżowanie samochodem mają wiele wspólnego.
Przegląd samochodu przed feriami
Zima i wyjazd na ferie to doskonały moment, w którym powinniśmy przejrzeć swoje auto. Jest to konieczne, aby podczas podróży nas nie zawiodło i aby bezpiecznie się nim podróżowało. Przeglądu auta możemy dokonać w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym.
Czasem słońce, czasem śnieg
Dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych to jedna z podstawowych zasad, którymi powinni kierować się kierowcy. Sprawdzanie prognozy przed planowaną podróżą pozwoli nam lepiej przygotować się do jazdy i uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Kradzież auta
Kradzież samochodu nie należy do przyjemnych doświadczeń kierowcy. W wyniku emocji i stresu, jakie towarzyszą temu wydarzeniu, często zapominamy, jak powinniśmy się zachować i co zrobić w pierwszej kolejności.
Hamowanie awaryjne
Każdy kierowca potrafi hamować, ale niestety, jeśli trzeba hamować w sytuacji awaryjnej wielu z nich popełnia błędy, które wpływają na wydłużenie drogi hamowania.
Niebezpieczny rozgrzany asfalt
Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, która w wyniku silnego nagrzania może być przyczyną poślizgu.
Upał zmorą kierowców
Wysokie temperatury potrafią sprawić, że kierowcy są bardziej podenerwowani, szybciej się męczą, tracą koncentrację, a ich czas reakcji wydłuża się nawet o 22%. Według raportu Policji w zeszłym roku najwięcej wypadków miało miejsce właśnie w miesiącach letnich.
Pamiętaj, włącz kierunkowskaz
Według „Europejskiego barometru odpowiedzialnej jazdy 2015”, aż 44% polskich kierowców zapomina włączyć kierunkowskaz przed wyprzedzaniem lub skrętem.
...
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska