Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Porady / Co po wypadku?Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-04-04

Co po wypadku?

Co po wypadku?

Jeżeli zdarzy ci się wypadek, masz prawo do opieki medycznej, prawnej, psychologicznej. Masz prawo do odszkodowania nie tylko za uszczerbek na zdrowiu, ale także za utracone szanse zawodowe, które otwierały przed Tobą nowe perspektywy.

Masz wiele praw, o których można pisać godzinami. W moim przypadku dowiadywanie się o o nich trwało latami, było błądzeniem we mgle, łapaniem szczątków informacji. To były zupełnie inne czasy. Zaangażowałam się w działania Autofederacji, ponieważ jest to organizacja, której tak bardzo mi brakowało, kiedy miałam wypadek. Autofederacja daje nam wiedzę i pełną opiekę, kiedy zdarzy nam się wypadek. Nie musisz dokładnie znać wszystkich swoich praw, ponieważ to specjaliści mają tą wiedzę i oni powinni pomóc w tym trudnym czasie.

Dzisiaj każdy ośrodek pomocy psychologicznej, ośrodek zdrowia powinien udzielić nam informacji gdzie możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Jeżeli ktoś tej pomocy odmawia, trzeba natychmiast reagować. Najlepiej mieć opiekę prawną, dlatego zamiast uczyć innych wypisywania na kartce osób, z którymi należy kontaktować się po wypadku, lepiej mieć kartę Autofederacji i spokojnie poruszać się po drogach. Często sądzimy, że wypadek nam nie grozi. Może przydarzyć się sąsiadowi, ale nam? Jednak wszyscy codziennie wyjeżdżamy na ulice, wychodzimy po zakupy, wsiadamy na rowery. Nasze dzieci chodzą do szkół, spacerują. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu i każdy z nas powinien odpowiedzialnie budować wspólne bezpieczeństwo w naszym kraju i na świecie. Kiedyś to ja miałam wypadek i niestety z bólem trzeba przyznać, że jutro może się to zdarzyć każdemu z nas. Dlatego nie zaniedbujcie swojego bezpieczeństwa - ubezpieczcie się, wstąpcie do Autofederacji i najważniejsze - nie pozwólcie na to, by ktoś odmówił wam pomocy.

Agnieszka Zydroń,
Ambasadorka Autofederacji


Agnieszka Zydroń to autorka bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistka, ekspert TV Biznes, ambasadorka Autofederacji.  Agnieszka Zydroń jest ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Dzięki wyjątkowej sile i woli walki po długiej rehabilitacji wróciła do normalnego życia. Obecnie angażuje się w akcje i programy społeczne propagujące idee bezpieczeństwa na drodze.

  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska