Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / ADAM na ulicyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-11-20

ADAM na ulicy

ADAM na ulicy

Na początku 2013 r. w salonach dostępny będzie nowy model Opla. To niewielkie szykowne auto, zacznie przyciągać spojrzenia, kiedy będzie przemieszczać się ulicami miast, jak wcześniej podczas światowej premiery, która odbyła się w Paryżu.

Wraz z modelem ADAM Opel wkracza do wciąż rozwijającego się modnego segmentu A. ADAM o długości prawie 3,7 m i szerokości (bez lusterek zewnętrznych) 1,72 m to zwinny i przyjazny trzydrzwiowy pojazd, doskonale sprawdzający się w miejskiej przestrzeni i zapewniający dobrą dynamikę jazdy poza miastem dzięki podwoziu i układowi kierowniczemu zaprojektowanemu z myślą o maksymalnej zwinności pojazdu i przyjemności z jazdy. We wnętrzu znajdują się siedzenia dla maksymalnie 4 pasażerów. Wnętrze ADAMa można dostosować do indywidualnych upodobań, wybierając spośród bogatej gamy kolorów, dekoracji, stylowych podsufitek i efektów świetlnych.

ADAM został także wyposażony w najlepsze technologie, spotykane w pojazdach z wyższych segmentów. Nowy pokładowy system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink, integrujący pojazd ze smartfonem (z systemem operacyjnym Android lub Apple iOS) sprawia, że auto zapewnia najlepsze możliwości komunikacyjne wśród innych małych samochodów. Inne funkcje doskonale sprawdzające się w miejskim środowisku to: system Park Assist, który automatycznie parkuje samochód, system ostrzegający o przeszkodach w martwym polu Side Blind Spot Alert oraz system wspomagający układ kierowniczy ze specjalnym trybem CITY.

Cena wyjściowa modelu ADAM wyposażonego w 1,2 l silnik benzynowy o mocy 51 kW/70 KM wynosi 11 tys. Euro (cena sugerowana, zawierająca niemiecki podatek VAT).

Zamówienia na Opla ADAMa będzie można składać w Polsce od lutego 2013 roku, a do salonów pojazd trafi w kwietniu roku 2013. Co ważne, ADAM został nie tylko zaprojektowany w Niemczech (w Międzynarodowym Centrum Technologiczno-Rozwojowym w Rüsselsheim), ale będzie również produkowany w tym kraju. Opel jest jedynym producentem samochodów, który zdecydował się wyprodukować mały samochód w Niemczech. Produkcja stała się możliwa dzięki wysokiej wydajności fabryki w Eisenach, której wyposażenie jest nieustannie udoskonalane, tak aby cały czas spełniała najwyższe standardy. Opel zainwestował ponad 190 milionów euro w rozpoczęcie produkcji modelu ADAM, z czego ponad 120 milionów przeznaczono na modernizację samej fabryki. W ramach tego projektu zostały stworzone nowe budynki oraz zakupiono najnowocześniejsze maszyny i sprzęt. Już niedługo obok Opla Corsa z linii montażowej niemieckiej fabryki w Eisenach zaczną zjeżdżać również nowe modele ADAM.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska