Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Alfa Romeo 4CInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-10-21

Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

Stosunek masy do mocy 4 kg/KM, przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiągane w zaledwie 4,5 sekund, 137 KM/l i 1,2g maksymalnego opóźnienia przy hamowaniu: „Just drive".

„Just drive", to wyraźne zaproszenie do przeżywania emocji, których może dostarczyć tylko prawdziwa Alfa Romeo. Nowe hasło „just drive" będzie towarzyszyło komunikacji dotyczącej modeli Alfa Romeo, po raz pierwszy wykorzystane podczas prezentacji modelu 4C - „rasowego" samochodu, który zaznacza powrót marki do świata lekkich sportowych samochodów coupé.

Niesamowite osiągi, wyjątkowe prowadzenie, precyzja przyspieszenia, zwinność samochodu ekstremalna aerodynamika i design, łączą w sobie charakterystyczne cechy tradycji Alfa Romeo. To synteza nowej Alfy Romeo 4C, prawdziwego i bezkompromisowego super samochodu, która zaprasza do przeżywania emocji za kierownicą, zarówno na drodze, jak i na torze.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowana w zakładzie Maserati w Modenie, zjawiskowa, dwuosobowa wersja coupé wykorzystuje technologie i materiały pochodzące z 8C Competizione, tj. włókno węglowe, aluminium, napęd na tylne koła - oraz technologie stosowane w aktualnie produkowanych samochodach Alfa Romeo, odpowiednio dopracowane, by wydobyć jeszcze bardziej sportowy charakter nowego samochodu. Dowodzą tego nowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, wykonany z aluminium, zaawansowana technologicznie skrzynia biegów „Alfa TCT" z podwójnym suchym sprzęgłem oraz wciąż unikalnym systemem Alfa Romeo D.N.A. wzbogaconym o nowy tryb „Race".

Kompaktowe wymiary wpływają na wyjątkowość tego dwuosobowego samochodu coupé: długość poniżej 4 metrów i rozstaw osi mniejszy niż 2,4 metra. Dodatkowo, wyjątkowa dynamika modelu Alfa Romeo 4C jest podkreślona przez stosunek masy do mocy, który wynosi poniżej 4 kg/KM, co daje pojęcie o potencjale Alfy Romeo 4C, jako autu nazywanym prawdziwym super samochodem (supercar).

Samochód ten jest zatem prawdziwą, stuprocentową Alfą, potwierdzając swój sportowy charakter zarówno na trasie, jak i na torze, gdzie prędkość i przyspieszenie poprzeczne mają jeszcze większe znaczenie, gwarantując wyjątkowe doznania za kierownicą również najbardziej doświadczonym kierowcom. Świadczy o tym maksymalna prędkość wynosząca ponad 258 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiągane w zaledwie 4,5 sekundy, 1,1 g przyspieszenia bocznego na łuku oraz 1,2 g maksymalnego opóźnienia przy hamowaniu. Tę gwarancję przyjemności prowadzenia samochodu uzyskano również dzięki odpowiedniemu rozłożeniu masy samochodu (40% na oś przednią i 60% na oś tylną).

Alfa Romeo 4C dotrze na wszystkie główne rynki światowe, w limitowanej ilości rocznej wynoszącej 3500 egzemplarzy, z których 1000 jest przeznaczonych dla Europy. Począwszy od października będzie można zamówić ją u wszystkich dealerów Alfa Romeo w Europie.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska