Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Alfa Romeo 4C Launch EditionInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-03-12

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Alfa Romeo 4C Launch Edition

Na Salonie w Genewie debiutuje ekskluzywna, limitowana seria Alfy 4C "Launch Edition": limit 400 egz. na Europę, Afrykę i Bliski Wschód, 500 na Amerykę Północną i 100 dla pozostałej części świata.

Wprowadzenie na światowe rynki Alfy Romeo 4C podkreśla powrót marki do świata lekkich samochodów sportowych coupé.

Podczas debiutu na 83. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie oficjalnie ruszają zamówienia na nowy, kompaktowy super samochód 4C w limitowanej serii "Launch Edition". Jego cena w Polsce to 250 tys. zł brutto. "Launch Edition" wyprzedza o kilka miesięcy wprowadzenie do sprzedaży seryjnie produkowanej wersji 4C; poza tym, tylko nabywcy 4C "Launch Edition" będą mieli specjalny przywilej - możliwość uczestnictwa w kursie zaawansowanej techniki jazdy z profesjonalnymi instruktorami, uczącymi jak najlepiej wykorzystać potencjał Alfy Romeo 4C, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa.

Z zewnątrz, nowa "Launch Edition" może przyjąć dwie barwy - "Czerwoną Alfa" lub specjalną matową "Białą Carrara". Linia tej limitowanej serii wzbogacona jest przez pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego, który oprócz podkreślenia stylu samochodu, redukuje dodatkowo jego ciężar. Pakiet ten składa się z reflektorów, spoilera i obudów lusterek zewnętrznych, tylnego wlotu powietrza z aluminium z ciemnym wykończeniem, reflektorów Bi-Led oraz obręczy ze stopów lekkich 18" (koła przednie) i 19" (koła tylne) z ciemnym wykończeniem.

Wewnątrz samochodu, oprócz charakterystycznego, numerowanego znaczka, na pierwszy plan wysuwają się sportowe fotele oraz kierownica, wykonane ze skóry i mikrowłókna z białymi obszyciami, gałka dźwigni zmiany biegów i aluminiowe listwy. W przypadku czerwonej barwy, Alfa Romeo 4C "Launch Edition" posiada czerwone obszycia na kierownicy, hamulcu ręcznym, dywanikach, klamkach i sportowych fotelach.

Zaprojektowana przez inżynierów Alfy Romeo i wyprodukowana w zakładzie Maserati w Modenie, nowa dwuosobowa wersja coupé z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem gwarantuje maksymalną jakość i dbałość o każdy szczegół z niemal zegarmistrzowską precyzją. Pierwsze dostawy w Europie przewidziane są na drugą połowę września 2013. Alfa Romeo 4C stanowić będzie również początek planu globalnego rozwoju Alfy Romeo: amerykańska wersja zostanie zaprezentowana w Los Angeles w listopadzie 2013, a według planu, pierwsze dostawy zostaną zrealizowane do końca roku.

Silnik jest bijącym sercem Alfy Romeo. W tym przypadku chodzi o nowy czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1750 z turbodoładowaniem o mocy 240 KM, zaprojektowany w ściśle określonym celu: aby zagwarantować doskonałe osiągi, bez uszczerbku dla płynności jazdy oraz jego wykorzystania w każdej sytuacji, zarówno na torze wyścigowym, jak i w ruchu miejskim. Nowa jednostka napędowa Alfy Romeo 4C wykonana z aluminium jest umieszczona centralnie i posiada udoskonalone układy ssące i wydechowe, podkreślające jeszcze bardziej sportowy charakter samochodu, zarówno przy niskich obrotach, jak i podczas przyspieszania, również dzięki wałowi korbowemu z ośmioma przeciwwagami. Dodatkowo, zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, jak bezpośredni wtrysk paliwa, podwójny, ciągły rozdzielacz faz rozrządu, turbosprężarkę oraz system kontroli "Scavenging", który redukuje efekt tzw. "turbo dziury". Dostarczany moment obrotowy jest intensywny: maksymalna jego wartość wynosi 350 Nm, a 80% jest dostępne już przy 1700 obr./min.

Ze względu na ograniczenia związane z przyjętymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, w ciągu roku Alfa Romeo 4C będzie dostępna w limitowanej ilości 3.500 egzemplarzy, z czego 1.500 będzie przeznaczonych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, 1.200 na Amerykę Północną i 800 dla reszty świata.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska