Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Audi A6 Avant we wrześniuInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-05-30

Audi A6 Avant we wrześniu

Audi A6 Avant we wrześniu

Siódma generacja Audi A6 Avant, dostępna w Polsce po wakacjach, wyznacza nowe trendy w klasie biznes.

Nadwozie nowego modelu w 20% składa się z komponentów aluminiowych. Firma Audi, pionier w dziedzinie lekkich konstrukcji po raz kolejny podnosi poprzeczkę. W stosunku do poprzedniego modelu ciężar auta obniżono o 70 kg.
Wszystkie silniki A6 Avant wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa; do wyboru będą dwie jednostki benzynowe i cztery wysokoprężne. Ich moc sięga od 177 do 313 KM. Wysoka moc idzie w parze z wydajnością - silnik 2.0 TDI zużywa średnio 5,0 litrów ON na 100 km. W zależności od jednostki napędowej auto zjeżdża z taśmy produkcyjnej z jedną z następujących przekładni: 6-biegową manualną, sportową 7-biegową S tronic, bezstopniową multitronic lub komfortową 8-biegową tiptronic. Dostępna jest wersja z napędem na przednią oś lub ze stałym napędem na cztery koła Quatro, ze sportowym mechanizmem różnicowym.

Audi A6 Avant może być wyposażone w pełen dostęp do internetu. We współpracy z Google oferowane są specjalne usługi w trybie online, np. wyszukiwanie celów podróży za pomocą komunikatów głosowych.

Auto może zostać wyposażone we wszystkie oferowane przez markę systemy wspomagające. Niektóre z nich ściśle współpracują z systemem nawigacji MMI Navigation plus, co dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.
Niebawem dostępna będzie nowa opcja w ofercie Audi - Audi Parking System Top View: cztery małe kamery rejestrują bezpośrednie otoczenie samochodu i przekazują obraz przetworzony przez szybkie oprogramowanie na duży wyświetlacz pokładowy.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska