Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / BMW 3 Gran TurismoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-02-22

BMW 3 Gran Turismo

BMW 3 Gran Turismo

Nowe BMW 3 Gran Turismo to innowacyjna koncepcja, która wzbogaci gamę modeli BMW serii 3.

Trzeci wariant nadwoziowy w tej rodzinie łączy dynamikę Sedana, sportowy genotyp oraz praktyczny i wszechstronny charakter wersji Touring, dodając do tego wyraźnie więcej przestrzeni i komfortu jazdy.

Typowe dla BMW proporcje nadwozia, czworo drzwi z oknami wolnymi od ramek, styl coupe, łagodnie opadająca ku tyłowi linia dachu oraz duże, automatycznie otwierane i zamykane drzwi pokrywy bagażnika definiują szczególny charakter BMW 3 Gran Turismo widzianego z zewnątrz. Aktywny tylny spoiler - pierwszy tego typu w BMW - zapewnia optyczną lekkość i zmniejsza siłę nośną przy typowych prędkościach podróżnych. Nowy BMW 3 Gran Turismo jest o 200 milimetrów dłuższy od BMW 3 Touring, ma o 110 milimetrów większy rozstaw osi i jest o 81 milimetrów wyższy. Dzięki starannemu wyważeniu proporcji oraz odpowiedniemu ukształtowaniu powierzchni i linii nadwozia, BMW 3 Gran Turismo jest natychmiast rozpoznawalny jako samochód należący do nowej gamy modeli BMW 3.

Spore wymiary samochodu pozwalają wszystkim pasażerom BMW 3 Gran Turismo na zajęcie w nim miejsc i korzystanie z imponującej przestrzeni oraz na bezkonkurencyjną swobodę ruchów. Zarówno z przodu jak i z tyłu pozycję pasażerów podniesiono o 59 milimetrów, co zapewnia dobry widok na zewnątrz i sprawia, że wsiadanie i wysiadanie są znacznie bardziej komfortowe. BMW 3 Gran Turismo oferuje też więcej miejsca nad głowami pasażerów. Najwięcej przestrzeni dodano pasażerom podróżującym z tyłu, gdzie o pełne 70 mm zwiększono ilość miejsca na nogi w porównaniu do modeli Sedan i Touring.

Przestrzeń ładunkowa również zyskała na zwiększeniu wymiarów samochodu, a jego 520 litrów pojemności bagażnika nawet przewyższa BMW 3 Touring o 25 litrów. Duży otwór bagażnika i jego wysoko otwierane drzwi ułatwiają dostęp do przestrzeni bagażowej. Na liście wyposażenia standardowego znajduje się też składana tylna kanapa z możliwością podziału w proporcjach 40:20:40, składane zagłówki i regulacja pochylenia oparć.

Klienci mogą wybierać spośród pięciu silników, obejmujących zakres mocy od 105 kW/143 KM do 225 kW/306 KM, już od dnia wprowadzenia na rynek nowego BMW 3 Gran Turismo. Wszystkie jednostki napędowe wykorzystują technologię BMW TwinPower Turbo. Najmocniejszemu 6-cylindrowemu silnikowi benzynowemu pod maską BMW 335i Gran Turismo towarzyszą w ofercie czterocylindrowe jednostki benzynowe przeznaczone do BMW 328i Gran Turismo oraz BMW 320i Gran Turismo. Są też dwa dwulitrowe silniki wysokoprężne napędzające BMW 320d Gran Turismo i BMW 318d Gran Turismo. Moc jest wysyłana na tylne koła poprzez standardową sześciobiegową przekładnię manualną, choć oczywiście BMW oferuje także innowacyjną ośmiobiegową przekładnię automatyczną jako opcję we wszystkich wersjach silnikowych. Obie przekładnie połączono z systemem Auto Start-Stop pozwalającym na realne obniżenie zużycia paliwa.

Szeroki wybór systemów wspomagania kierowcy i rozwiązań z pakietu mobilności oferowanych w standardzie lub w opcji w ramach programu BMW ConnectedDrive, czyni z nowego BMW 3 Gran Turismo auto bezpieczne, wygodne i z dostępem do informacji i rozrywki. Jednym z ważniejszych elementów jest tu najnowszej generacji kolorowy wyświetlacz przezierny, wyświetlający najważniejsze informacje na przedniej szybie z dobrym kontrastem i w wysokiej rozdzielczości. Bezpieczeństwu i wygodzie służy też cała paleta przyjaznych w obsłudze systemów i funkcji umożliwiających szerokie wykorzystanie możliwości telefonów komórkowych, a także licznych funkcji biurowych z użyciem łączności Bluetooth i usług internetowych.

Opcja Apps i bezpłatne aplikacje z palety BMW Connected zapewniają dostęp do usług takich, jak sieci społecznościowe, radio internetowe i funkcje kalendarza iPhone. Nie sposób pominąć także informacji i usługi biurowych, możliwości planowania podróży i rozrywki z wykorzystaniem Google Maps i usług Panoramio, co podnosi jakość komfortu towarzyszącego podróży nowym BMW serii 3 Gran Turismo na rzadko dostępny poziom.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska