Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Chevrolet Camaro ZL1 AutomaticInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-02-24

Chevrolet Camaro ZL1 Automatic

Chevrolet Camaro ZL1 Automatic

Wiosną w sprzedaży pojawi się nowy Chevrolet Camaro ZL1. Entuzjaści mocnych samochodów będą mogli doświadczyć pełnej przyjemności jazdy z możliwością ręcznej zmiany biegów bez odrywania rąk od kierownicy.

W nowym Chevrolecie Camaro ZL1 zastosowana została automatyczna przekładnia posiadająca zmodernizowany ręczny tryb zmiany przełożenia, nazywany TapShift.
Wprowadzony przed kilku laty system TapShift pozwala kierowcy na zmiany przełożenia w górę i w dół za pomocą łopatek. Rozwiązanie zastosowane w nowym Chevrolecie pozwala na skrócenie czasu reakcji przy ręcznej zmianie biegów nawet do 60% i nie wymaga jakichkolwiek zmian mechanicznych w aucie.
- Im szybciej możesz zmienić bieg na następny, tym lepiej, a więc Camaro ZL1 z automatyczną przekładnią i zmianą biegów łopatkami będzie bardziej ekscytujący i zadowoli kierowców o dowolnym poziomie umiejętności - mówi Eric Fedewa, dyrektor Global Powertrain Forecasting z instytutu IHS Automotive.
Camaro ZL1 rok modelowy 2012 z 6-biegową przekładnią automatyczną przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę (96,5 km/h) w czasie 3,9 sekundy, tj. o jedną dziesiątą sekundy szybciej, niż ten sam samochód z przekładnią manualną. Wyposażony został w turbodoładowany silnik o pojemności 6,2 litra, rozwijający moc 580 KM/432 kW (według SAE) i osiągający moment obrotowy o wartości 754 Nm.
Camaro ZL1 Coupe wejdzie do sprzedaży w USA wiosną tego roku jako model roku 2012. Kabriolet - Camaro ZL1 Convertible - trafi do sprzedaży latem jako model roku 2013. Chevrolet oczekuje, że samochody z przekładnią automatyczną wybierze do 50% nabywców Camaro ZL1.


  • Currently 4.5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4.7/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska