Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Chevrolet Trax - zobacz jak wyglądaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-08-16

Chevrolet Trax - zobacz jak wygląda

Chevrolet Trax - zobacz jak wygląda

To brat bliźniak Opla Mokki, a więc bardzo małego SUV-a. Pojazd w przeciwieństwie do kolegi z koncernu GM nie jest jeszcze w sprzedaży, bo jego oficjalna premiera będzie miała miejsce na targach w Paryżu.

Chevrolet ma bogate doświadczenie w produkcji samochodów typu SUV: 75 lat temu amerykańska marka stworzyła ten segment, prezentując w 1935 roku model Suburban Carryall. 27 września tego roku, czyli już za kilka tygodni, podczas salonu samochodowego w Paryżu zadebiutuje Chevrolet Trax, czyli pierwszy model marki w segmencie kompaktowych SUV-ów. Trax będzie drugim, obok Captivy, SUV-em w ofercie Chevroleta.
„Od wielu lat Chevrolet słynie z tworzenia wytrzymałych i wielozadaniowych SUV-ów, a doświadczenie zdobyte w tym segmencie przełoży się na dużą wartość rynkową nowego modelu. Trax to nowoczesny, wszechstronny i oszczędny SUV o kompaktowych rozmiarach, oferujący nabywcy właściwości jezdne samochodu osobowego oraz napęd na wszystkie koła”, powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe. „Trax to nowoczesna interpretacja samochodu, oparta o doświadczenie Chevroleta w tworzeniu doskonałych SUV-ów”, dodała Docherty.
Kompaktowy SUV Chevroleta mierzy 4 248 mm długości, 1 766 mm szerokości, a jego rozstaw osi wynosi 2 555 mm. Samochód odznacza się mocno zarysowanymi liniami nadwozia, dającymi wrażenie dużej zwinności i nieustannego ruchu. Trax jest jednocześnie rozpoznawalny jako typowy Chevrolet dzięki osłonie chłodnicy podzielonej na dwie części z centralnie umieszczonym logo w kształcie złotej muszki.
W kabinie pasażerskiej Chevroleta Traxa wygodnie zasiądzie pięcioro pasażerów. Podwozie samochodu zostanie zestrojone tak, aby zapewnić właściwości jezdne samochodu osobowego, a w razie potrzeby możliwość jazdy poza ubitymi drogami.
W gamie jednostek napędowych znalazł się turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, wolnossący silnik benzynowy 1,6 l oraz turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 l. Jednostka benzynowa 1,4 l turbo współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną, rozwija 140 KM mocy i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. System napędu na wszystkie koła AWD jest dostępny w wersjach z silnikiem benzynowym 1,4 l lub wysokoprężnym 1,7 l. Diesel 1,7 l generuje 130 KM mocy i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. We wszystkich wersjach wyposażonych w manualne przekładnie Chevrolet Trax oferowany będzie z system Start/Stop. Sześciobiegowa przekładnia automatyczna będzie dostępna w połączeniu z silnikiem benzynowym 1,4 l lub wysokoprężnym 1,7 l.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska