Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Citigo: małe auto SkodyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-09-28

Citigo: małe auto Skody

Citigo: małe auto Skody

W połowie przyszłego roku na europejskich rynkach pojawi się ekonomiczny, miejski model Skody o nazwie Citigo.

Samochód ten dedykowany jest młodym kierowcom, rodzinom myślącym o kupnie kolejnego pojazdu oraz tzw. "Best agers" - osobom mającym powyżej 55 lat. To klienci, którzy z jednej strony zwracają uwagę na koszty i mają racjonalne podejście do samochodów, z drugiej zaś wysokie wymagania wobec jakości, praktyczności i bezpieczeństwa.

- Zauważyliśmy, że wzrasta popyt na małe samochody z niską konsumpcją paliwa, w atrakcyjnej cenie oraz z racjonalnymi kosztami eksploatacji. Citigo jest odpowiedzią właśnie na ten trend - powiedział prezes zarządu marki Skoda, prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

Z długością 3,56 m i szerokością 1,65 m Citigo jest jednym z najmniejszych samochodów w swoim segmencie. Jak na tę klasę oferuje jednak sporo miejsca czterem dorosłym osobom. Objętość bagażnika wynosi 251 litrów i może zostać powiększona do 951 litrów, po złożeniu tylnych siedzeń.

Po raz pierwszy w autach marki Skoda zastosowano zintegrowane boczne poduszki powietrzne z funkcją ochrony głowy, co wraz z innymi rozwiązaniami tworzy modelowy pakiet bezpieczeństwa w tej klasie aut. Aktywne bezpieczeństwo znacznie podnosi także nowy asystent hamowania "City Safe Drive". System ten automatycznie aktywuje się poniżej prędkości 30 km/h i uruchamia czujniki laserowe identyfikujące niebezpieczeństwo kolizji. Wraz z Volkswagenem UP!, Skoda Citigo jest obecnie jedynym samochodem w segmencie małych aut, który oferuje funkcję awaryjnego hamowania.

Miejska Skoda będzie wyposażona w nowy, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1 litra i mocy 60 lub 75 KM. Średnie zużycie paliwa dla modelu z jednostką napędową o mocy 60 KM wynosi 4,3 l/100 km (emisja CO2 to 99 g/km). Mocniejszy silnik skonsumuje 4,7 l/100 km i wyemituje 108 g CO2 na km.
(Źródło: Skoda)


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska