Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Druga wersja Jaguara XKR-SInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-11-17

Druga wersja Jaguara XKR-S

Druga wersja Jaguara XKR-S

Najszybszy model produkowany przez firmę Jaguar, czyli XKR-S doczekał się wersji Cabrio.

Jaguar XKR-S to kwintesencja angielskiego stylu z drapieżną, sportową duszą. Model w wersji Coupe miał swoją premierę w marcu tego roku w Genewie i dzięki rewelacyjnym właściwościom jezdnym zdobył uznanie wśród użytkowników. Na najbliższym salonie w Los Angeles (18-27 listopada 2011 r.) zostanie zaprezentowany model w wersji Cabrio, który podobnie jak Coupe osiąga setkę w zaledwie 4,4 sekundy, a jego maksymalna prędkość sięga 300 km/h.

Jaguar XKR-S Cabrio wyposażony został w tę samą jednostkę napędową co Coupe - 8-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 550 KM. Aby zapewnić te same właściwości jezdne jak w modelu Coupe, projekt nadwozia z otwieranym dachem wymagał wprowadzenia dodatkowych udoskonaleń technologicznych. Lekka, aluminiowa konstrukcja zapewnia większą sztywność i stabilność samochodu przy dużych prędkościach. Ulepszone przednie i tylne zawieszenie zwiększa precyzję prowadzenia auta przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. Auto wyposażono w rodzaj dyfuzora, który usprawnia docisk aerodynamiczny podczas szybkiej jazdy. Aluminiowy dach otwiera się i zamyka w czasie 18 sekund.

Jaguar XKR-S Cabrio jest dostępny w sześciu kolorach: od gustownego Polaris White po charakterystyczny British Racing Green.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska