Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Dwie limitowane serie DaciiInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2014-10-14

Dwie limitowane serie Dacii

Dwie limitowane serie Dacii

Wraz z trwającym Salonem w Paryżu Dacia zaprezentowała limitowaną serię Dacii Sandero Blackline oraz Duster Blackstorm.

Limitowana seria Sandero Blackline, bazująca na wersji Laureate, dostępna jest w ośmiu odcieniach, w tym w nowym metalicznym Comete Grey. Samochód wyposażony jest w 15-calowe koła w kolorze Dark Metal (aluminiowe kołpaki lub obręcze), a obudowa lusterek i słupki B w kolorze czarnej perły nadają mu pełen elegancji. Na polskim rynku stalowe obręcze kół występują w wyposażeniu seryjnym, natomiast obręcze kół ze stopu metali lekkich w kolorze ciemnoszarego metalu są dostępne jako opcja.

W limitowanej serii Sandero Blackline starannie wykończone wnętrze posiada elementy w kolorze czarnej perły, nawiązującym do zewnętrznego wyglądu pojazdu - odcień ten znajdziemy na osłonie konsoli centralnej oraz na uchwytach i plakietce na kierownicy, natomiast klamki do drzwi są chromowane.

Wyposażenie pojazdów limitowanej serii Sandero Blackline, doskonale dostosowanych do jazdy w mieście, obejmuje także wiele praktycznych elementów technologicznych: dotykowy system nawigacji i multimediów MEDIA NAV, ogranicznik i regulator prędkości oraz klimatyzację (seryjnie lub opcjonalnie w zależności od rynku). Oferta na polski rynek zawiera: seryjny ogranicznik–regulator prędkości oraz kierownicę i gałkę dźwigni biegów pokryte skórą, opcjonalnie występuje natomiast Dacia Plug & Radio MEDIA NAV.

Limitowana seria Sandero Blackline oferuje cztery wersje silnikowe: dwie benzynowe (w tym jedna wersja LPG) oraz dwie wysokoprężne.

Jednostka benzynowa TCe 90 umożliwia połączenie przyjemności z jazdy, kontroli zużycia paliwa (5 l/100 km ) i emisji CO2 obniżonej do 116 g/km3.

Sandero Blackline występuje także w wersji z silnikiem benzynowym 1.2 16V 75 KM, który zużywa 5,8 l/100 km3 i emituje 138 g CO2 na km3. Jednostka ta dostępna jest też w wersji dwupaliwowej na benzynę i gaz, która pozwala ograniczyć koszty zużycia, a w wersji z LPG - emisję CO2 obniża do 120 g/km3.

W wersji z jednostką wysokoprężną Sandero Blackline wyposażono w silnik 1.5 dCi o mocy od 75 do 90 KM. Jednostka ta zapewnia jeden z najniższych poziomów zużycia paliwa

w swoim segmencie oraz ograniczony wpływ na środowisko naturalne - wynoszący

w cyklu mieszanym do 99 g/km3 emisji CO2 i zużycie paliwa w graniach 3,8 l/100 km3.

W ślad za nowym Dusterem, który pojawił się we wrześniu 2013 r. oraz Dusterem Aventure, zaprezentowanym w tym samym roku na Salonie Samochodowym w Genewie, Dacia oferuje limitowaną serię Duster Blackstorm w wersjach 4x2 oraz 4x4.

Podczas gdy wygląd limitowanej serii Duster Aventure nawiązywał do świata poszukiwaczy przygód i podkreślał terenowy charakter samochodu, Duster Blackstorm czerpie inspirację ze świata lotnictwa.

Duster Blackstorm wyróżnia się m.in. poprzez obudowę lusterek w odcieniu cesarskiej żółci.

Nawiązaniem do lotnictwa są przedstawiające wysokościomierz grafiki widniejące na masce, po bokach nadwozia i z tyłu pojazdu.

Duster Blackstorm stworzono na podstawie najbogatszej wersji (w zależności od kraju). Dostępny jest w czterech różnych odcieniach: Platine Grey, Pearlescent Black, Comete Grey i Glacier White.

Kolory wykorzystane w aranżacji wnętrza to charakterystyczny, noszący nazwę Soft Black odcień skórzanej tapicerki, którą ozdobiono ponadto żółtymi akcentami, jak również zabarwione na Titan Black elementy wyposażenia wnętrza: obudowa konsoli centralnej, uchwyty i plakietka na kierownicy.

W nawiązaniu do elementów zewnętrznych grafiki przedstawiające wysokościomierz umieszczono również wewnątrz samochodu - na górnej części oparć siedzeń (poniżej nazwy „Duster”) oraz na znajdującej się na kierownicy plakietce.

Wyposażenie wnętrza najbogatszej wersji Dustera (w zależności od kraju) obejmuje między innymi dotykowy system nawigacji i multimediów MEDIA NAV, ogranicznik i regulator prędkości, system wspomagania parkowania tyłem, klimatyzację oraz wspomaganie ruszania na wzniesieniu.

Limitowana seria Duster Blackstorm dostępna jest w dwóch wersjach z silnikiem benzynowym i w dwóch wersjach z silnikiem wysokoprężnym.

Duster Blackstorm proponuje jednostkę benzynową TCe 125 (wyłącznie w wersji 4x2). Jest to silnik wydajny i ekonomiczny, o obniżonych kosztach użytkowania - zużycie paliwa wynosi jedynie 6,3 l/100 km . W przypadku tej jednostki, połączonej z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów i dostępnej w wersji 4x2, emisja CO2 wynosi 145 g/km.

Silnik benzynowy 1.6 16V 105 KM dostępny jest zarówno w wersji 4x2, jak i 4x4 (w zależności od kraju). W przypadku tej jednostki zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,1 l/100 km5 w wersji 4x2 i 8 l/100 km5 w wersji 4x4, natomiast emisja CO2 wynosi odpowiednio 165 g/km5 i 185 g/km5. W wersji 4x4 silnik ten połączono ponadto z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów.

W przypadku wersji z silnikami wysokoprężnymi oferta koncentruje się na jednostkach 1.5 dCi o mocy 90 lub 110 KM. Za sprawą tych silników poprawiają się właściwości jezdne: zrywność i przyspieszenie, częściowo dzięki połączeniu z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów.

Dostępna w wersji 4x2 jednostka 1.5 dCi 90 charakteryzuje się zużyciem paliwa wynoszącym 4,7 l/100 km w cyklu mieszanym i emisją CO2 na poziomie 123 g/km.

Natomiast silnik 1.5 dCi 110 emituje w cyklu mieszanym 127 g CO2/km w wersji 4x2 i 135 g/km w wersji 4x4, a zużycie paliwa w takim cyklu wynosi odpowiednio 4,8 l/100 km i 5,2 l/100 km.

Limitowana seria Sandero Blackline z bogatszym wyposażeniem jest dostępna już od 38 500 zł. Limitowana seria Duster Blackstorm jest już  dostępna od 54 400 zł w wersji 4x2 oraz od 61 900 zł w wersji 4x4. Zamówienia na obie limitowane serie można już składać w salonach Dacia.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska