Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Ford B-Max wchodzi na rynekInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-04-18

Ford B-Max wchodzi na rynek

Ford B-Max wchodzi na rynek

Niebanalne auto dla rodziny doczekało się wreszcie oficjalnego cennika. B-Max, samochód bez środkowego słupka, będzie kosztować od 58 900 złotych. Czy jego funkcjonalność będzie warta tych pieniędzy?

W swojej klasie B-Max jest ewenementem. Zasady nagina jeszcze bardziej niż Opel Meriva, którego tylne drzwi otwierają się "pod wiatr". W B-Maxie tylne drzwi są przesuwane, ale co jest najistotniejsze - auto nie ma środkowego słupka. Oznacza to, że wsiadanie do środka czy montaż fotelika będą łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ale równocześnie ta nowość funkcjonalna jest symbolem olbrzymiego postępu, jaki nastąpił w dziedzinie projektowania samochodów i materiałów, z których są budowane. Karoseria B-Maxa jest bowiem równie sztywna i bezpieczna jak samochodów o konwencjonalnej konstrukcji.

Jednak rodzina, która zechce poruszać się tym uroczym samochodem, musi być przygotowana na wydatki. W zależności od wersji wyposażenia, B-Max kosztuje od 58 900 zł (Ambiente) aż do 74 400 zł (Titanium X) z silnikiem 1.4 Duratec 90 KM. To o 1000 złotych więcej od największej konkurencji, czyli Opla Merivy - pytanie, czy w przypadku jeszcze większej funkcjonalności Forda, ten 1000 złotych przeważy szalę?
Nowy B-Max będzie oferowany również z silnikiem benzynowym 1.0 z rodziny EcoBoost (jednostka ta trafia również do Focusa). Silnik ten dostępny będzie w wariantach 100 KM i 120 KM. Odmiana EcoBoost 1.0 100 KM B-Maxa oznacza wydatek 60 000 zł za auto w podstawowej wersji "Ambiente", mocniejsza wersja 120-konna pojawia się dopiero z wyposażeniem Trend, za 67 700 zł. Choć to sporo, silnik 1.0 charakteryzuje się bardzo niewielkim apetytem na paliwo, w trasie nawet poniżej 4 litrów na 100 km.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska