Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Hot Wheels na ulicyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-11-07

Hot Wheels na ulicy

Hot Wheels na ulicy

Chevrolet zaoferuje pierwszy w historii model Hot Wheels w pełnowymiarowej wersji produkcyjnej. 

Marzenie miliona miłośników samochodzików Hot Wheels spełni się na początku przyszłego roku, kiedy do salonów sprzedaży Chevroleta wjedzie model Camaro Hot Wheels Edition. 

Nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels w wersji produkcyjnej.

-Miliony osób na całym świecie dorastały, bawiąc się samochodzikami Hot Wheels, - powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu. - Wprowadzenie do oferty modelu Camaro Hot Wheels to szansa na spełnienie marzeń i przywołanie wspomnień z dzieciństwa.

Samochód wejdzie do produkcji w pierwszym kwartale przyszłego roku i (podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał) będzie oferowany w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy.

- Projektuję samochody dla Hot Wheels od prawie dwudziestu lat, a teraz mogę pojechać jednym z nich do domu - powiedział Felix Holst, wicedyrektor kreatywny w Mattel Wheels Division.

Wygląd modelu Camaro Hot Wheels Edition nawiązuje do stylu znanego wszystkim fanom zabawek Hot Wheels: projektanci zastosowali jaskrawy, metaliczny lakier nadwozia podkreślony akcentami graficznymi, a nawet aluminiowe obręcze z czerwoną obwódką. W rezultacie powstał samochód już na pierwszy rzut oka rozpoznawalny jako typowy Hot Wheels.

Auto będzie wyposażone w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm, a także wykorzystuje funkcję aktywnego zarządzania paliwem (Active Fuel Management).

Camaro Hot Wheels Edition będzie dostępne na zamówienie w Europie od 8 listopada 2012 roku.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska