Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Idealny na zimęInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-01-11

Idealny na zimę

Idealny na zimę

Audi Q3 Vail to kompaktowy SUV, którego nazwa nawiązuje do amerykańskiego ośrodka sportów zimowych.

Prezentowane na styczniowym salonie w Detroit Audi to auto "tematyczne", zaprojektowane dla młodych pasjonatów sportów zimowych. Specjalnie dla tego modelu stworzony czerwony lakier ze złotymi cząsteczkami daje perłowy efekt. Elementy montowane na karoserii pokryte są matowym, szarym lakierem kwarcowym i podkreślają atletyczny wygląd samochodu. Niezwykłą stylistykę uzupełnia pakiet optyczny. Tablica rozdzielcza Audi Q3 Vail pokryta jest czarną skórą z kontrastowymi, tytanowo-szarymi szwami.
System nawigacji dysponuje funkcją animacji pokazującej kąt nachylenia wzdłużnego poprzecznego samochodu. W obszarach nie pokrytych zasięgiem map MMI Navigation plus rejestruje współrzędne podczas jazdy, co ułatwia znalezienie drogi powrotnej.
Na miłośników sportów zimowych czekają we wnętrzu auta dwa praktyczne rozwiązania. W bocznej ścianie bagażnika znajduje się schowek, w którym można przewozić latarki i jednocześnie ładować indukcyjnie ich baterie. Tę samą technikę indukcyjną zastosowano w termosie, który znajduje się w uchwycie między przednimi siedzeniami i może chłodzić lub podgrzewać napoje. Oba urządzenia posiadają diody informujące o stanie ładowania. Dodatkowa zaleta: latarki dysponują nie tylko diodami LED, lecz również promiennikami podczerwieni umożliwiającymi rozgrzanie rąk lub butów narciarskich.
Audi Q3 Vail napędzane jest 5-cylindrowym silnikiem 2.5 TFSI z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem o mocy 314 KM i momentem obrotowym 400 Nm. Moc silnika przenoszona jest na układ napędowy quattro przez 7-biegową przekładnię S-tronic. Auto przyspiesza od zera do 100 km/h w 5,5 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 262 km/h.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska