Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Jeszcze bardziej sportowyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-11-12

Jeszcze bardziej sportowy

Jeszcze bardziej sportowy

Do rodziny lifestylowych, usportowionych aut spod znaku Mini dołączy niebawem roadster.

Najmłodszym dzieckiem w szybko rosnącej gamie modeli Mini będzie roadster, pierwszy taki pojazd w historii firmy. Szósty model będzie posiadał manualnie otwierany miękki dach i unikalne dodatki, które jeszcze bardziej będą go wyróżniać w tłumie podobnych do siebie aut.

Nowy model nie będzie klasycznym roadsterem wykonanym według zasad starej szkoły. Pojazd będzie bazować na niedawno wprowadzonej odmianie coupe. Mini roadster został obniżony w stosunku do wersji Cabrio o 20 mm, co skutkuje dalszym obniżeniem środka ciężkości samochodu. Roadster posiada sztywną konstrukcję nadwozia i zoptymalizowaną aerodynamikę. W standardzie instalowanych będzie kilka systemów poprawiających właściwości jezdne, a tym samym poziom bezpieczeństwa aktywnego. Należą do nich: DSC - dynamiczna kontrola stabilności jazdy, DTC - kontrola trakcji i aktywny spoiler wysuwający się automatycznie przy prędkości 80 km/h.

Jak w każdym roadsterze, przewidziano miejsca tylko dla dwóch osób. Do ich dyspozycji, za przednimi fotelami, znajdzie się przestrzeń na podręczny bagaż. Bagażnik zasadniczy ma pojemność 240 litrów.

Roadster otrzyma najnowsze, czterocylindrowe silniki. Będą to najmocniejsze jednostki benzynowe i wysokoprężne stosowane dotychczas w Mini. Zastosowana zostanie w nich technologia TwinPower Turbo. Dostępne będą następujące wersje samochodu: John Cooper Works Roadster (211 KM, Cooper S Roadster (184 KM), Cooper Roadster (122 KM) i Cooper SD Roadster (143 KM).

Mini roadster dostępny będzie w wielu wariantach wyposażenia, a ich indywidualny dobór może odzwierciedlać upodobania i charakter właściciela. Sportową sylwetkę auta ozdobią malowane wyścigowe pasy, kontrastujące z dobieranym na zamówienie kolorem nadwozia i lusterek zewnętrznych, opcjonalne czarne obwódki reflektorów przednich czy ksenonowe żarówki. Miłośnicy muzyki będą usatysfakcjonowani wbudowanym odtwarzaczem CD z możliwością odtwarzania plików MP3 i głośnikami renomowanej firmy Harmann Kardon. Auto może zostać wyposażone w system nawigacji satelitarnej. Dzięki połączeniu z internetem posłuchamy w nim web radia, skorzystamy z przeglądarki internetowej i nie wysiadając z auta, zalogujemy się w jednym z portali społecznościowych.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska