Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Kolejny limitowany JeepInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-08-23

Kolejny limitowany Jeep

Kolejny limitowany Jeep

Jeep Compass Black Edition to najnowsze limitowane wcielenie tego crossovera. Model stanowi rozwinięcie pojazdu koncepcyjnego, który został zaprezentowany na tegorocznych targach w Genewie.

Podziwiany z wyjątkowym zainteresowaniem na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, Jeep Compass Black Edition wchodzi oficjalnie do europejskiej gamy modelowej Jeepa. Nowy model edycji limitowanej poszczycić się może zacięciem sportowym w unikalnym stylu „Black”, dzięki czemu ten miejski kompaktowy SUV zyskał na wyrazistości wyglądu i charakterze. Liczne akcenty stylizacyjne oraz elementy funkcjonalne w „fortepianowej” czerni tworzą pojazd oryginalny, o wyglądzie fabrycznie zindywidualizowanym.    
„Znak firmowy”: siedmioszczelinowa krata chłodnicy - jest w całości czarna łącznie z siatkowym wypełnieniem, podobnie jak oprawa świateł głównych i lamp przeciwmgielnych. „Fortepianowo” czarne są również relingi dachowe i listwy progowe. Agresywności wyglądu dodają unikalnego wzoru, lakierowane w błyszczącej czerni 18-calowe aluminiowe obręcze kół.
Compass Black Edtion w konfiguracji napędu 4WD napędzany jest 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 163 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Modelową w tej kategorii pojazdów trakcję „all weather” zapewnia aktywny system napędu 4WD Freedom Drive I® typu ‘full-time’ z blokadą („Lock Mode”). System ten zwiększa pewność oraz  bezpieczeństwo jazdy w trudniejszych warunkach pogodowych i drogowych bez względu na porę roku, w tym także na podłożach mokrych i ośnieżonych o zmniejszonej przyczepności.   
Jeep Compass to kompaktowy flagowiec marki Jeep, który łączy funkcjonalność pojazdu typu SUV z dynamiką jazdy, pewnością prowadzenia i oszczędnym zużyciem paliwa.  W ramach zasadniczej modernizacji z 2011 roku dokonano restylizacji nadwozia i podwyższono  jakość wystroju wnętrza, nastąpił także wzrost komfortu jazdy i precyzji prowadzenia. Pojawił się nowy turbodiesel o pojemności 2,2 litra, a obok wersji z renomowanym napędem 4WD Freedom Drive I, sprawdzającym się równie dobrze w warunkach off-road, jak i jazdy autostradowej dostępna jest nieco uproszczona wersja z napędem na koła przednie 2WD.
Jeep Compass dostępny jest w dwóch poziomach wyposażenia: Sport i Limited, napędzanych 2,2-litrowym silnikiem Diesla w konfiguracji 4WD. Z napędem 2WD dostępny jest 2,0-litrowy silniki benzynowy.


  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska