Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Made in EisenachInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-01-16

Made in Eisenach

Made in Eisenach

Opel oficjalnie rozpoczął produkcję małego samochodu ADAM w zakładzie w Eisenach.

W uroczystości uczestniczyło wielu gości specjalnych. - To szczególny moment w dziejach zakładu w Eisenach i całej firmy. Opel ADAM to śmiały i uniwersalny pojazd. Idealnie oddaje on ducha innowacji, dzięki którym Opel wkracza w nową epokę - stwierdził Steve Girsky, prezes rady nadzorczej firmy Opel, wiceprezes GM i prezes GM Europe.

Zarówno minister gospodarki Turyngii, Matthias Machnig, jak i zastępca prezesa zarządu Opla, Thomas Sedran, podkreślali, że Opel - jako jedyny producent aut - nie tylko projektuje mały samochód w Niemczech, ale również go tam produkuje.

Głównym warunkiem udanej produkcji Opla ADAMa jest jej elastyczność, ponieważ występuje on w ponad 61 tys. wersji nadwozia i niemal 82 tys. wariantach wystroju wnętrza: od bogatego wyboru kolorów i felg po specjalne detale, takie jak różne zagłówki. Sedran, zapewnił: - Każdy, kto zamawia dziś Opla ADAM, może mieć prawie całkowitą pewność, że nigdzie nie spotka takiego samego auta. Niemal każdy ADAM będzie jedyny w swoim rodzaju. Opel zainwestował w zakład w Eisenach około 190 mln euro, aby uruchomić w nim drugą - obok tej, na której powstaje Corsa - linię produkcyjną.

- ADAM jest nie tylko symbolem Eisenach i Turyngii. To symbol całej firmy. Obecnie Opel szczyci się najatrakcyjniejszą ofertą modeli w całej 150-letniej historii, a ADAM stanowi jej istotną część -  podkreśla kierownik zakładu, Stefan Fesser.

Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu IntelliLink ADAM jest najlepiej zintegrowanym ze smartfonem małym samochodem. Rozwiązanie to umożliwia połączenie auta ze smartfonem właściciela wyposażonego w system Apple iOS lub Android. Wkrótce będzie także dostępne innowacyjne oprogramowanie do rozpoznawania głosu SIRI firmy Apple. Auto ma odzwierciedlać styl życia swojego właściciela. Wyróżnia się niezwykłym bogactwem innowacji, które dotychczas można było spotkać jedynie w modelach wyższych klas. Wśród udogodnień niespotykanych w tym segmencie są m.in.: automatyczny system Park Assist, podgrzewana kierownica, układ ostrzegający o przeszkodach w martwym polu czy montowany tylko w Oplach w pełni zintegrowany tylny bagażnik rowerowy FlexFix.

To nie koniec ofensywy Opla realizowanej nakładem wielu miliardów euro. W pierwszej połowie roku do salonów trafi nowy model - elegancki kabriolet Cascada, produkowany w Gliwicach. W latach 2012–2016 Opel chce wprowadzić na rynek łącznie 23 nowe pojazdy i 13 silników.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska