Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Mercedes SLS AMG Roadster jesieniąInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-06-08

Mercedes SLS AMG Roadster jesienią

Mercedes SLS AMG Roadster jesienią

Najnowszy roadster firmy Mercedes to kwintesencja współczesnego, luksusowego samochodu sportowego.

Ma aluminiowe nadwozie typu spaceframe, pod którym drzemie 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 571 KM. Potężna jednostka współpracuje z siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią. W standardzie sportowe zawieszenie z podwójnymi, aluminiowymi wahaczami poprzecznymi - to wszytko przyprawia fanów motoryzacji o szybsze bicie serca. Jedną z nowości w tym roadsterze jest system AMG Performance Media. Inspirowany motorsportem, dostarcza kierowcy cenne, wyświetlane w czasie rzeczywistym, informacje telemetryczne, takie jak moc i moment obrotowy silnika, temperatura oleju i płynu chłodzącego, pomiary przyspieszeń czy czasy okrążeń. Podczas postoju, za pośrednictwem systemu operacyjnego Android, AMG Performance Media oferuje także bezprzewodowy dostęp do internetu.
Zmysłowe doznanie za kierownicą Mercedesa SLS AMG Roadster potęguje jazda z otwartym dachem. Jego złożenie trwa zaledwie 11 sekund i możliwe jest przy prędkości do 50 km/h.

 SLS AMG Roadster został opracowany równolegle z wersją Coupe przez zespół Mercedes-AMG GmbH. Produkcję modelu powierzono fabryce w Sindelfingen. Gotowy, ręcznie składany silnik będzie tam jednak dostarczany z Affalterbach, gdzie zlokalizowane są zakłady AMG.
Zamówienia na roadstera można już składać, ale na jego rynkowy debiut przyjdzie poczekać do jesieni. Ceny startują od 898 tys. złotych.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska