Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Mokka według OplaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-01-20

Mokka według Opla

Mokka według Opla

Przed premierą na salonie w Genewie, który odbędzie się 6 marca 2012 roku, Opel prezentuje pierwsze zdjęcia swojego nowego, sportowego samochodu użytkowego typu subcompact nazwanego Mokka.

Nowy Opel może być wyposażony w napęd na cztery koła. Moc dostarczana jest przez trzy paliwooszczędne silniki. Wszystkie modele z manualną skrzynią biegów posiadają system Start/Stop. Oferta silników benzynowych obejmuje silnik wolnossący o mocy 85 kW/115 KM i pojemności 1,6 l, a także silnik Turbo o mocy 103 kW/140 KM i pojemności 1,4 l i momencie obrotowym wynoszącym 200 Nm. W ofercie silników wysokoprężnych znajduje się jednostka CDTI Turbo diesel o mocy 93 kW/130 KM 1,7 l i o momencie obrotowym 300 Nm. Zarówno silnik 1.4 Turbo, jak i 1.7 CDTI mogą być połączone z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów.
Pomimo długości wynoszącej 4,28 m, Mokka może swobodnie pomieścić do pięciu osób w wyżej usytuowanych fotelach.
- Opel Mokka wykorzystuje zalety tradycyjnego, dużego SUV-a, które mieszczą się w nowoczesnym, kompaktowym formacie - powiedział dyrektor naczelny Opla, Karl-Friedrich Stracie.
Mokka posiada przestrzeń bagażową o pojemności 1372 l, a także 19 schowków. Jej ładowność można zwiększyć dzięki systemowi do przewożenia rowerów FlexFix, montowanemu z tyłu pojazdu. System do przewożenia rowerów jest w pełni zintegrowany z tylną częścią pojazdu, działa na zasadzie szuflady i może pomieścić do trzech rowerów jednocześnie.
Producenci informują, że Mokka została stworzona dla ludzi prowadzących aktywny i luksusowy styl życia. Znalazło to także odzwierciedlone w nazwie samochodu, która została zainspirowana bardzo drobnymi, okrągłymi ziarnami kawy z serii Coffea Arabica. Napoje kawowe na bazie ziaren mokka cechują się bogactwem smaku i pełnią energii.
W standardzie we wszystkich wersjach dostępne są systemy ESC, TC, HSA i HDC.
Opel Mokka będzie dostępny w salonach sprzedaży samochodów Opla pod koniec 2012 roku.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska