Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nadjeżdża nowy Hyundai i30Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-08-11

Nadjeżdża nowy Hyundai i30

Nadjeżdża nowy Hyundai i30

Hyundai zaprezentował komputerową wizualizację kolejnej generacji modelu i30, którego światowa premiera odbędzie się podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie.

Nowy Hyundai i30 jest w całości owocem prac inżynierów z Centrum Projektowego Hyundai Motor Europe w niemieckim Rüsselsheim i jest kolejną odsłoną nowej stylistyki aut koreańskiej marki, zwanej Fluidic Sculpture (Opływowa Rzeźba).
Stylistyka ta, zapoczątkowana w 2009 r. w samochodzie koncepcyjnym ix-onic, wykorzystuje płynne linie inspirowane naturą i nowoczesną architekturą. Efekt trójwymiarowości widoczny jest we wszystkich obecnych samochodach marki Hyundai.
- Projektując i30 używaliśmy wyrazistych, płynnie prowadzonych linii, aby samochód miał sportowy wygląd i sprawiał wrażenie będącego w ruchu nawet podczas postoju. Wizualizacja oddaje nasze dążenie do zachowania mocnej sylwetki o sportowym charakterze i dynamicznych kształtach. Dzięki temu i30 jest bardzo zbliżony do wprowadzonego niedawno do sprzedaży modelu i40, a klienci mogą w tych dwóch samochodach łatwo rozpoznać własny język projektowania marki Hyundai - wyjaśnia Thomas Bürkle, główny projektant Hyundai Motor Europe.

 Koreański koncern liczy, że nowy i30 przyczyni się do wzmocnienia pozycji Hyundaia w Europie. Pierwsza generacja modelu, wprowadzona na rynek europejski w 2007 r., zyskała bardzo pozytywne opinie, w szczególności zaś jego jakość i poziom technologiczny. Nowa generacja ma się wyróżniać także stylem.
- Nasz europejski zespół projektantów stworzył auto, którego walory w pełni oddaje aktualny slogan marki New Thinking, New Possibilities. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze opinie o tym modelu po zaprezentowaniu go po raz pierwszy we Frankfurcie - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes Hyundai Motor Europe.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska