Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowa Dacia Logan w PolsceInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-02-13

Nowa Dacia Logan w Polsce

Nowa Dacia Logan w Polsce

Renault Polska otworzyło zamówienia na długo oczekiwany przez klientów, kolejny odnowiony model Dacii. Pierwsze samochody pojawią się w salonach pod koniec lutego.

Odnowiony design, więcej elegancji, starannie dopracowane szczegóły, ale nadal bardzo klasyczna stylistyka, która stanowi o sile tego modelu. Design zewnętrzny Nowego Logana jest teraz bardziej dynamiczny, w szczególności dzięki charakterystycznej dla nowej stylistyki Dacii osłonie chłodnicy i przednim światłom. Linia nadwozia podkreśla duże rozmiary wnętrza. Pojemny bagażnik, ujęty w ramy świateł tylnych o nowym designie, jest łatwo dostępny.

Rekordowa w tym segmencie jest objętość bagażnika, wynosząca 510 dm3 VDA w konfiguracji standardowej. Załadunek ułatwia wysokość progu bagażnika - 754 mm oraz odpowiednia wysokość otworu bagażnika - 406 mm. Nowością w stosunku do modelu poprzedniej generacji jest tylna kanapa ze składanym w układzie 1/3-2/3 oparciem, dostępnym zależnie od poziomu wyposażenia.

Nowa Dacia Logan jest rodzinnym autem, oferującym w pełni komfortowe i praktyczne wnętrze 5 dorosłym osobom. Dla zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerom, w Nowych Daciach wykorzystano całe bogate know-how konstruktorów z Grupy Renault.

Samochód został wyposażony w ESC, w czołowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, jak również w boczne poduszki powietrzne z przodu. Posiada punkty mocowania fotelików dziecięcych Isofix na dwóch bocznych siedzeniach tylnej kanapy. Pasy bezpieczeństwa z przodu posiadają skalibrowane ograniczniki napięcia dla skuteczniejszej ochrony klatki piersiowej w razie zderzenia. W przypadku niezapięcia pasów bezpieczeństwa, w Nowej Dacii Logan kierowca jest o tym powiadamiany ostrzegawczym sygnałem świetlnym i dźwiękowym.

System Dacia Plug&Radio dostępny jest w pakiecie lub standardzie w zależności od wersji, a system multimedialny MEDIA NAV z 7” ekranem dotykowym, nawigacją; system wspomagania parkowania tyłem, ogranicznik i regulator prędkości są dostępne w opcji.

W Polsce dostępne są dwa silniki benzynowe - 1.2 16V 75 i TCe 90 oraz wysokoprężne - 1.5 dCi 75 i 90 KM. A wersje z fabryczną instalacją gazową, 1.2 16V 75 LPG zamawiać będzie można już wiosną 2013 roku.

Nowa Dacia Logan, podobnie jak pozostałe modele z gamy Dacii, objęta jest gwarancją na 3 lata lub 100 tys. km.

W lutym 2012 roku, w rezultacie ankiety przeprowadzonej wśród 30 tys. klientów przez organizacje konsumenckie w 5 krajach Europy (Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy i Portugalia), marka Dacia wspięła się na pierwszy stopień podium pod względem niezawodności. Ponadto według najnowszych wyników z 2012 roku opublikowanych przez ADAC - czołowy automobilklub w Europie - jakość samochodów Dacia od 3 lat nieustannie się poprawia.

Samochód będzie dostępny w cenie już od 28 900 zł (wersja Access).


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska