Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowa klasa enduro?Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-05-26

Nowa klasa enduro?

Nowa klasa enduro?

Salon motocyklowy EICMA w Milanie był miejscem prezentacji enduro KTM EXC-F 350. W tym roku maszyna przechodzi chrzest bojowy w Mistrzostwach Świata Enduro, by w przyszłym trafić do salonów.

W ubiegłym sezonie Tony Cairoli na rewolucyjnym crossie SX-F 350 zdobył Mistrzostwo Świata w klasie MX1, nie dając rywalom dużych szans. Po przełomowym i innowacyjnym SX-F 350, przyszła pora na enduro. Według producenta, nowe EXC-F 350 zaplanowane na 2012 rok to najlepszy czterosuw, jaki kiedykolwiek jeździł w Mistrzostwach Świata Enduro.

Enduro o nietypowej pojemności silnika łączy niską wagę motocykla klasy E1 z dużą mocą jednostki typową dla większych czterosuwów. Sam silnik ma niewielkie wymiary i waży tylko 28 kg, co zbliża go do czterosuwowych „ćwiartek”. Singiel DOHC wyposażony we wtrysk paliwa rozwija moc równą 45 KM, a więc zbliżoną do enduro klasy „400”. 
Nowozaprojektowana rama i zawieszenie mają pozwolić na optymalne wykorzystanie potencjału silnika. Zawieszenie wciąż pochodzi z firmy WP Suspension, ale tym razem zastosowano w nim technologię PDS, czyli system montowania tylnego zawieszenia bezpośrednio do wahacza.

Trzystapięćdziesiątka trafiła w ręce zawodników startujących w Mistrzostwach Świata. Sportowcy testują ją, by wychwycić ewentualne niedociągnięcia, tak aby do seryjnej produkcji trafił motocykl dobrze przygotowany do ciężkiej jazdy off-road. EXC-F 350 ma trafić w gusta nie tylko zawodników, ale też amatorów. Nowe enduro ma dostarczać wiele przyjemności z jazdy dzięki dużej mocy, niewygórowanej masie i szybkiej reakcji silnika na dodanie gazu.

Według zapewnień firmy KTM motocykl doczeka się też specjalnej wersji SixDays, opartej na podzespołach od najlepszych dostawców.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska