Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowe Audi A3 CabrioletInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-09-12

Nowe Audi A3 Cabriolet

Nowe Audi A3 Cabriolet

To kompaktowe auto z miejscami dla czterech pasażerów, już od pierwszego wejrzenia przykuwa uwagę płynnym przebiegiem linii i materiałowym dachem.

Nowe Audi A3 Cabriolet urosło. Jego długość zwiększyła się z 4,24 do 4,42 m, rozstaw osi z 2,58 do 2,60 m, a szerokość z 1,77 do 1,79 m. Jedynie wysokość zmniejszyła się o 15 mm (1,41 m). Dzięki temu otwarty, 4-miejscowy wariant Audi A3 bardziej elegancko i sportowo prezentuje się na jezdni. Pojemność bagażnika wzrosła o 60 litrów, a sam bagażnik jest teraz łatwiejszy w załadunku. W obszernych wnękach znajdują się duże koła o średnicy aż do 19 cali.

Pojedynczo obramowana osłona chłodnicy Singleframe jest najbardziej wyrazistym elementem frontu Audi A3 Cabriolet. Płaskie reflektory nadają mu zdecydowanego wyglądu. Podkreślają poziome linie stylistyczne i komponują się z wlotami powietrza umieszczonymi w przednim zderzaku. Na życzenie, Audi może zamontować reflektory diodowe - novum w segmencie samochodów kompaktowych premium - z płynną regulacją zasięgu wiązki światła.

Tylny zwis odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu harmonii proporcji tego dwudrzwiowego pojazdu. Obramowanie przedniej szyby wykonano z aluminium. Wokół całego samochodu przebiega listwa ozdobna również w kolorze aluminium. Po bokach auta, dzięki wyraźnie zarysowanej linii tornado i napiętym powierzchniom blachy, rozgrywa się fascynująca gra światła i cienia.

Prowadzenie nowego Audi A3 Cabriolet jest jeszcze bardziej fascynujące gdy wiemy, że samochód wyposażony został w zaawansowane systemy wsparcia kierowcy. Elementem seryjnym dla linii Ambition i Ambiente jest system informacji z programem efektywności i funkcją rekomendacji przerw podczas jazdy. Paleta rozwiązań dostępnych opcjonalnie obejmuje tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control, asystenta zmiany pasa ruchu side assist, aktywnego asystenta toru jazdy Audi active lane assist oraz funkcjonujące w oparciu o kamerę funkcje: rozpoznawania znaków drogowych, asystenta parkowania z selektywnym wskazywaniem i system bezpieczeństwa Audi pre sense, dostępny w różnych wersjach.
Swój sportowy charakter Audi A3 Cabriolet zawdzięcza w dużym stopniu trzem nowo zaprojektowanym silnikom, które będą dostępne już od dnia jego debiutu. Dwa silniki benzynowe TFSI z pojemności 1,4 i 1,8 litra generują odpowiednio 103 kW (140 KM) i 132 kW (180 KM). Jednostka 2.0 TDI ma moc 110 kW (150 KM). W przyszłości pojawią się kolejne wersje silnikowe - poczynając od 1.6 TDI o mocy 81 kW (110 KM), a kończąc na 2.0 TFSI o mocy 221 kW (300 KM), która będzie dostępna w Audi S3 Cabriolet. We wszystkich jednostkach napędowych nowego Audi A3 Cabriolet zastosowano wtrysk bezpośredni, turbodoładowanie i system start-stop.

Średnio, wszystkie trzy dostępne od początku silniki przy lepszych osiągach zużywają o 12% mniej paliwa niż jednostki w poprzednim modelu. Nowe Audi A3 Cabriolet z silnikiem 1.4 TFSI od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie 9,1 sekundy. Przy tym średnio na 100 km zużywa tylko 5 litrów paliwa (114 g CO2 na km). Tak wysoka efektywność jest w dużej mierze efektem zastosowania techniki cylinder on demand (COD), która przy niższych obciążeniach dezaktywuje dwa cylindry.

Nowe Audi A3 Cabriolet zjeżdża z taśmy w węgierskich zakładach Audi w Győr, które koncern rozbudował, inwestując w nie ponad 900 mln euro.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska