Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowe spojrzenie smarta fortwoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-02-04

Nowe spojrzenie smarta fortwo

Nowe spojrzenie smarta fortwo

Wiosną na drogi wyjedzie smart fortwo po faceliftingu. Odświeżone nadwozie kryje kabinę wykończoną nową mieszanką materiałów.

Czołowe miejsce na czarnej osłonie chłodnicy zajmuje teraz chromowany emblemat. Pod tablicą rejestracyjną umieszczono szeroki wlot powietrza, który zdaje się podkreślać nowy charakter auta, podobnie jak montowane na życzenie światła do jazdy dziennej LED. Gama aluminiowych obręczy wzbogaciła się o trzy nowe wzory: poza 9-ramiennymi, na których seryjnie jeździ smart fortwo passion, dostępne są także obręcze 3-ramienne o pojedynczych lub podwójnych ramionach, zaopatrzone w szerokie ogumienie. Nadwozie również zmieniło kolor na opcjonalny, matowy antracyt. Natomiast dla modelu BRABUS Xclusive zarezerwowano arktyczną biel. Miękkie poszycie dachu smarta cabrio występuje w trzech standardowych kolorach, tj. czarnym, czerwonym i niebieskim oraz sześciu dodatkowych, dostępnych w ramach indywidualizacji.
Mimo że zakres zmian w największym stopniu dotyczy wyglądu zewnętrznego, kabina smarta fortwo również uległa przemianie. Nowe, wysokiej jakości wykończenie w kolorze krystalicznego grafitu składa się z mieszanki skóry i tekstyliów na fotelach oraz wstawek ze sztucznej skóry na drzwiach i desce rozdzielczej.
Wersje pulse i passion mogą pochwalić się dodatkowymi akcentami kolorystycznymi.
Model fortwo po faceliftingu wciąż dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia (pure, pulse, passion, BRABUS i BRABUS Xclusive) i dwóch wersjach nadwoziowych (coupe i cabrio). Do jego napędu służy jeden z sześciu silników - począwszy od przyjaznej środowisku wersji elektrycznej, poprzez benzynową mikrohybrydę i turbodiesla cdi, aż po jednostkę benzynową z turbodoładowaniem.
Samochód można zamawiać już u dealerów. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów w kwietniu tego roku.
Ceny smarta fortwo rozpoczynają się od 39 700 zł za wersję 45 kW mhd pure. Najdroższą wersją jest smart fortwo 75 kW BRABUS, za który zapłacimy 69 100 zł.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska