Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy Citroen C4 PicassoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-04-06

Nowy Citroen C4 Picasso

Nowy Citroen C4 Picasso

Obecnie CITROEN rozpoczyna nowy etap na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktów i prezentuje oficjalne zdjęcia Nowego C4 Picasso, który dostępny będzie w sprzedaży we Francji od czerwca 2013 roku.

Ten prawdziwy Technospace, będący dowodem Créative Technologie CITROENA, otwiera nową epokę, dzięki: - mocnej i wyrazistej sylwetce o dynamicznych liniach z zaawansowanymi technologicznie reflektorami i światłami tylnymi LED z efektem 3D, przejętymi z najnowszych prototypów Marki,

- wnętrzu utrzymanym w loftowym stylu, które wyróżnia się czystością linii i dobrym doświetleniem, jak również odpowiednim doborem materiałów, które znacząco wpływają na postrzegalną jakość. Nowy CITROEN C4 Picasso zapewnia podróż pierwszą klasą i proponuje fotel Relax z komfortowym przedłużeniem na nogi dla pasażera z przodu

- technologiom poprawiającym komfort jazdy, a wśród nich w pełni dotykowy interfejs z ekranem 12’’ o wysokiej rozdzielczości. A także pozostałym innowacyjnym rozwiązaniom, które ułatwiają prowadzenie samochodu i sprzyjają odprężeniu za kierownicą, jak na przykład Kamera 360o, Park Assist czy aktywny regulator prędkości i aktywne pasy bezpieczeństwa.

Nowy CITROEN C4 Picasso, którego konstrukcja opiera się na nowej płycie podłogowej grupy PSA EMP2(Efficient Modular Platform 2), stanowi również prawdziwy przeskok pokoleniowy dzięki: - nowatorskim proporcjom bryły, która łączy kompaktowe gabaryty (dł.: 4,43 m / szer.: 1,83 m / wys.: 1,61 m), wzorcową przestronność wnętrza i rekordową pojemność bagażnika (537 litrów VDA),

- masie zredukowanej o 140 kg w stosunku do poprzedniej generacji tego modelu, w połączeniu z doskonałą aerodynamiką (SCx 0,71) i gamą zoptymalizowanych silników o jeszcze większej wydajności, w szczególności w wersji o emisji 98 g CO2/km, co jest wynikiem rekordowym w tej kategorii. Nowy CITROEN C4 Picasso będzie również pierwszym modelem Marki wyposażonym w silnik BlueHDi* z wbudowanym modułem SCR (selective catalytic reduction) spełniający normy Euro 6.

- kompromisowi między komfortem i trzymaniem się drogi uzyskanemu dzięki zastosowaniu układu kierowniczego z elektrycznym wspomaganiem i zawieszeniu zapewniającemu optymalną zwrotność i reaktywność w każdej sytuacji na drodze.

Nowy CITROEN C4 Picasso zaskakuje nowym designem. Wyposażony został w pełni cyfrowy interfejs ułatwiający jazdę, estetyczny i intuicyjny zarazem. W centralną część zorganizowanej w przejrzysty sposób deski rozdzielczej wbudowane zostały dwa ekrany: dotykowy tablet 7" i panoramiczny ekran 12" wysokiej rozdzielczości. Dostępny w standardzie 7-calowy tablet dotykowy z 7 sensorycznymi przyciskami zapewnia obsługę wszystkich funkcji samochodu: dwustrefowej klimatyzacji, nawigacji, systemu audio, telefonu, innych systemów wspomagających prowadzenie, usług z zakresu łączności… Wszystkie przełączniki sterujące funkcjami znajdują się w zasięgu ręki. Duży panoramiczny ekran 12’’ HD wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy i może być konfigurowany przez kierowcę w dowolnym momencie. Kierowca ma możliwość, w zależności od potrzeb, wyboru informacji, które będą wyświetlane na ekranie, np. informacje na temat nawigacji lub dotyczące funkcji wspomagania prowadzenia. Może nawet w bardzo prosty sposób ustawić na ekranie tapetę, wybierając zdjęcie z własnej galerii zapisanej na podłączonej do systemu pamięci USB. Samochód staje się drugim domem. Za pośrednictwem dotykowego 7-calowego tabletu kierowca ma dostęp do portalu CITROEN Multicity Connect, oferującego wiele przydatnych na pokładzie samochodu aplikacji, które ułatwiają życie kierowcy i pasażerom, wskazując m. in. najbliższą stację paliw, wyszukując hotel lub restaurację, podając komunikaty pogodowe czy alarmując o strefach o znacznym natężeniu ruchu.

Oprócz funkcji użytecznych na co dzień, takich jak zdalny dostęp i uruchamianie bez kluczyka (ADML), elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika czy też kamera cofania, nowy CITROEN C4 Picasso proponuje innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie samochodu i sprzyjają odprężeniu za kierownicą, a wśród nich: kamerę, czy system PARK ASSIST.

Nowy C4 Picasso korzysta z licznych technologii, których zadaniem jest przewidywanie niebezpiecznych sytuacji na drodze i wspomaganie kierowcy w ich pokonywaniu w tym m.in. z aktywnego tempomatu, czy aktywnych pasów bezpieczeństwa kierowcy i pasażera.

Najczęściej wybierany silnik z gamy, czyli e-HDi 115 KM emituje 104 gramów CO2 w wersji ze skrzynią ETG6 (105 gramów CO2 w wersji ze skrzynią manualną) i spala w cyklu mieszanym 4 l /100 km.

Wszystkie silniki Diesla wyposażone zostały w technologię Stop&Start (z wyjątkiem HDi 90 KM z mechaniczną skrzynią biegów).

Nowy C4 Picasso będzie pierwszym modelem CITROENA korzystającym ze spełniającego normy Euro 6 silnika BlueHDi: BlueHDi 150 KM, o emisji 110 g CO2/km, który wyposażony został w moduł SCR (selective catalytic reduction), czyli najbardziej skuteczną technologię redukcji emisji tlenków azotu (- 90 %) i CO2.

Ponadto, nowy C4 Picasso wyposażony jest w Inteligentny System Kontroli Trakcji, który zwiększa skuteczność przeniesienia napędu na terenach o obniżonej przyczepności. Zapewnia większy komfort i lepsze trzymanie się drogi we wszystkich sytuacjach.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska