Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy Golf z napędem 4MotionInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-01-31

Nowy Golf z napędem 4Motion

Nowy Golf z napędem 4Motion

Volkswagen rozpoczął produkcję Golfa siódmej generacji wyposażonego w napęd na wszystkie koła 4Motion.

Jest to podwójna premiera, gdyż nowy Golf 4Motion to pierwsze auto w gamie Volkswagena wykorzystujące napęd Haldex 5 generacji. Ze średnim spalaniem poniżej 5 l/100 km czyni to Golfa jednym z najoszczędniejszych kompaktów dostępnych z napędem na cztery koła.

Do gamy samochodów z napędem na oś przednią, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku dołączają modele z napędem 4Motion. W ten sposób koncern kontynuuje i zapisuje kolejną kartę w historii modelu napędzanego na wszystkie koła, która rozpoczęła się w 1986 roku wraz z momentem debiutu pierwszego Golfa Syncro. Napęd 4Motion nowego Golfa to także jeden z najnowszych i najnowocześniejszych napędów na świecie, bazujący na debiutującej 5 generacji sprzęgła Haldex. Cały system jest o 1,4 kg lżejszy od tego używanego w poprzedniej generacji modelu i reaguje niesamowicie szybko. Wszystko to sprawia, że poprawia się zarówno aktywne bezpieczeństwo jak i prowadzenie samochodu.

Nowy Golf 4Motion oferowany będzie dla modeli wyposażonych w bardzo oszczędne silniki wysokoprężne 1.6 TDI 77 kW/ 105 KM oraz 2.0 TDI 110 kW/ 150 KM. Obie jednostki standardowo wyposażone są w technologię Blue Motion (Start/Stop oraz rekuperacja), co sprawia, że średnie zużycie paliwa jest relatywnie niskie - odpowiednio 4.5 i 4.7 l/100 km. Dla porównania Golf 4Motion szóstej generacji, wyposażony w silnik 2.0 TDI 103 kW/ 140 KM spalał średnio 5.5 l/100 km - daje to poprawę tej wartości aż o 15%.

Dokładnie tak samo jak wersje z napędem na przednią oś, nowy Golf 4Motion będzie charakteryzował się bogatym wyposażeniem standardowym. O bezpieczeństwo zadbają systemy ABS, ASR, ESC, XDS, a także 7 poduszek powietrznych i nowość w segmencie czyli hamulec multikolizyjny. Komfort podróżowania zapewniają seryjna klimatyzacja oraz system radiowy z 5 calowym wyświetlaczem dotykowym.

Na rynku polskim sprzedaż nowego Golfa 4Motion rozpocznie się w połowie 2013 roku.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska