Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy Opel Combo VanInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-11-17

Nowy Opel Combo Van

Nowy Opel Combo Van

Opel, podczas salonu samochodów użytkowych w Bernie, zaprezentował nowy model Combo, tym razem w wersji van.

Nowe Combo, w zależności od potrzeb, dostępne jest z jednostką napędową diesla, silnikiem benzynowym, jak i z zasilaniem gazem ziemnym (CNG). Zakres osiągów wynosi od 66 kW/90 KM do 99 kW/135 KM.

W zależności od silnika, pojazd dostępny jest z 5- lub 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Silnik 66 kW/90 KM 1.6 CDTI został dodatkowo wyposażony w półautomatyczną skrzynię biegów Easytronic. Zamiast standardowego zbiornika paliwa o pojemności 60 l, Combo CNG zawiera 22-litrowy zbiornik na benzynę i cylindry zawierające 95 l gazu (130 l w wersji z długim rozstawem osi). Rezultat to maksymalny zasięg jazdy wynoszący 750 km.

Wszystkie wersje, oprócz modelu CNG, dostępne są z technologią Start & Stop, zmniejszającą poziom emisji CO2.

Kabinę nowego Combo Van charakteryzują duże drzwi oraz cała gama schowków: pod dachem, na dokumenty w desce rozdzielczej czy na laptopa. Standardowe elementy wyposażenia obejmują zamek centralny, kierowanie ze wspomaganiem, regulowaną kolumnę kierownicy, szyby elektryczne, a także fotel kierowcy, który można ustawić w czterech różnych konfiguracjach. Inne elementy wyposażenia standardowego to poduszka powietrzna kierowcy, ABS i koło zapasowe.

Dla zoptymalizowania dostępu do przedziału ładunkowego klienci mogą wybrać spośród asymetrycznych drzwi tylnych pokrywy bagażnika, jak również wersję pojazdu z drzwiami rozsuwanymi z jednej lub obu stron auta. W niektórych konfiguracjach furgonu, w tylnej części dachu, można zainstalować dodatkową klapę, np. w celu umożliwienia przewozu drabin.

Ceny modelu podstawowego, wyposażonego w silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra i mocy 70 kW/95 KM i zaczynają się od 60,7 tys. złotych.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska