Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy Opel Meriva w BrukseliInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2014-01-25

Nowy Opel Meriva w Brukseli

Nowy Opel Meriva w Brukseli

Nowa Meriva świętuje swoją światową premierę w Brukseli podczas Salonu Motoryzacyjnego International Motor Show (16-26  stycznia 2014 r.).

Oprócz swojej wyjątkowej elastyczności ten mały minivan Opla wyróżnia się odświeżoną, wyrazistą stylistyką oraz szeroką gamą najnowszych rozwiązań technicznych, które jeszcze bardziej zwiększają komfort i efektywność. Pełny asortyment silników z certyfikatem Euro 6, w tym nowa generacja 1.6 CDTI, które są najcichszymi i najwydajniejszymi w swojej klasie; dla jednej z wersji zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 3,8 l/100 km. Ponadto po raz pierwszy można wybrać minivana z silnikiem benzynowym lub Diesla; emisja CO2 spadnie poniżej 100 g - osiągnie poziom 99 g/km. Nowe skrzynie biegów zapewniają płynniejsze i bardziej precyzyjne przełożenia, a najnowocześniejszy system multimedialny Opla - IntelliLink - szybszy i z ulepszoną funkcjonalnością - doskonale integruje smartfon z kokpitem pojazdu.

Gdy w 2003 r. wprowadzono pierwszą generację Opla Meriva, utworzył on segment małych minivanów oraz wyznaczył standard elastyczności dostępny dla szerokiej grupy klientów.

Nowa Meriva jest dostępna z silnikami benzynowymi, LPG i Diesla, które spełniają przyszłe normy emisji Euro 6, wchodzące w życie we wrześniu 2015 r.

Nowością jest silnik Diesla 1.6 CDTI, który zadebiutował w Zafirze Tourer. Zapewnia on niskie zużycie paliwa i jest przyjazny dla środowiska. Charakteryzuje go również wyjątkowa płynność jazdy oraz niski poziom hałasu i wibracji. Ten nowoczesny silnik Diesla jest najcichszy w swojej klasie. Zaawansowana jednostka napędowa, wykonana w całości z aluminium, z silnikiem wysokoprężnym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zastąpi zarówno silnik 1.3 CDTI, jak i 1.7 CDTI, które wcześniej były montowane w Merivie.

Pierwsza wersja silnika 1.6 CDTI, dostępna w nowej Merivie, ma moc 100 kW/136 KM i zużywa tylko 4,4 l/100 km przy emisji 116 g/km CO2. To poprawa o 10% w stosunku do silnika 1.7 CDTI 96 kW/130 KM (w którym spalanie i emisja wynosiły odpowiednio: 4,9 l i 129 g). Stało się to możliwe między innymi dzięki rozwiązaniom technicznym zmniejszającym tarcie w przedziale od 1500 do 2500 obr./min w silnikach tej klasy. Ponadto maksymalny moment obrotowy nowego silnika 1.6 CDTI wynosi 320 Nm (o 7% więcej niż w poprzednim silniku 1.7 CDTI) przy 2000 obr./min.

Nowa Meriva została wyposażona w supernowoczesny multimedialny system IntelliLink zapewniający bezproblemową integrację smartfona z pojazdem. Na dużym siedmiocalowym kolorowym monitorze o wysokiej rozdzielczości wyświetlany jest nowy, czytelny i wygodny interfejs graficzny systemu IntelliLink. System jest wyposażony w moduł Bluetooth umożliwiający obsługę telefonu bez użycia rąk, funkcję strumieniowej transmisji dźwięku oraz dodatkowe złącze USB.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska