Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy Seat ToledoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-06-28

Nowy Seat Toledo

Nowy Seat Toledo

Po trzyletniej przerwie Seat powraca do nazwania jednego z modeli Toledo. To będzie czwarta generacja tego modelu, ale co ciekawe w przeciwieństwie do poprzedniej nie będzie już vanem.

Nowy Seat Toledo, którego produkcyjną wersję poznamy na targach w Paryżu we wrześniu jest bliźniakiem... Skody Rapid. To dość zaskakująca decyzja koncernu Volkswagena, który jest właścicielem Seata co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze oznacza to, że Toledo nie będzie już autem typu MPV (a takie nadwozie miała jego ostatnia, produkowana do 2009 roku wersja). Po drugie będzie to już drugi model Seata, który ma swojego ścisłego odpowiednika w gamie tańszej Skody. Pierwsze auto tego typu to miejski Mii, a więc konstrukcja identyczna ze Skodą Citigo (i przy okazji z VW Up!). Do tej pory Seat miewał bliźniacze konstrukcje, ale były to auta tylko z gamy VW (Alhambra) lub też Audi (Exeo).
Jakie będzie nowe Toledo - przede wszystkim nie będzie sedanem, tak jak druga generacja modelu, bo pomimo tego, że wygląda jak klasyczne trójbryłowe auto, to jego tylna klapa otwiera się wraz z szybą. Długość auta to 4480 mm a rozstaw osi wynosi 2602 mm. Pod maską pojazdu jednostki z gamy VW: doładowane benzynowe z wtryskiem bezpośrednim 1.2 i 1.4 oraz diesel 1.6 TDI. Gdy na początku przyszłego roku auto pojawi się w Europie klienci będą mogli wybierać między manualną 6-biegową przekładnią oraz 7-biegowym DSG.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska