Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Nowy sedan Kia OptimaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-12-23

Nowy sedan Kia Optima

Nowy sedan Kia Optima

Pierwsze egzemplarze modelu Kia Optima, nowego sedana segmentu D, trafią do polskich salonów w styczniu 2012 roku.

Podobnie jak w przypadku innych modeli Kia sprzedawanych w Europie, nowa Optima oferowana będzie z gwarancją producenta na 7 lat lub 150 tys. km. Gwarancja ta przechodzić będzie bez ograniczeń na kolejnych właścicieli pojazdu.
Kia Optima, zaprojektowana została pod okiem Petera Schreyera przez zespoły projektowe we Frankfurcie w Niemczech i Irvine w Kalifornii. - Stworzony przez nas sedan to produkt, jakiego wcześniej nikt nie spodziewałby się po koreańskiej marce i właśnie taki efekt zamierzaliśmy osiągnąć. Optima to coś więcej niż tylko krok naprzód w stosunku do samochodu, który zastępuje. To całkowicie nowy projekt, który nie ma żadnych cech wspólnych ze swoim poprzednikiem - twierdzi główny projektant Kia.

Koncern Kia założył, że globalny popyt na ten model będzie bardzo duży. W rezultacie Optima jest jednym z nielicznych modeli tego koncernu produkowanych aż w trzech miejscach na świecie: w fabryce Kia w Hwasung w Korei, w zakładzie w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych oraz w zakładzie nr 1 spółki Donfeng Yueda Kia w Chinach.

W Europie Optima dostępna będzie z 1,7-litrowym turbodoładowanym silnikiem Diesla, od maja 2012 r. również z 2-litrowym i 170-konnym silnikiem benzynowym, a od trzeciego kwartału 2012 r., na wybranych rynkach w ofercie znajdzie się wersja z silnikiem hybrydowym.

Każda Optima wyposażona jest standardowo w układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi dla wszystkich kół, wspomagany przez ABS, ESC i VSM (system zarządzający stabilnością pojazdu). Aby ostrzec innych użytkowników drogi w przypadku nagłego hamowania, w pojeździe zainstalowano system ESS. Każda Optima jest także wyposażona w przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne oraz przednie "aktywne" zagłówki, pozwalające zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa.

Kia Optima wyposażona w benzynowy silnik 2.0 dostępna będzie od 82,9 tys. zł, zaś 1,7-litrowy, turbodoładowny silnik diesla ma być droższy o 5 tys. złotych.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska