Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Pierwszy SUV z wtyczkąInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-09-06

Pierwszy SUV z wtyczką

Pierwszy SUV z wtyczką

Outlander PHEV jest pierwszym na świecie samochodem typu SUV, zasilanym systemem hybrydowym typu plug-in. Nowy model do sprzedaży trafi już za rok, ale na początku w Japonii.

Łączy w sobie najlepsze cechy trzech światów: ekologiczną wydajność samochodów z silnikami elektrycznymi (EV), duży zasięg tradycyjnego samochodu z silnikiem wewnętrznego spalania (ICE) oraz zalety samochodu klasy SUV – dostrzegalne zarówno na drodze, jak i na bezdrożach. Pierwszym rynkiem, na który Mitsubishi Motors Corporation wprowadzi model Outlander PHEV będzie rynek japoński – stanie się to na początku 2013 roku.
Oprócz Outlander’a PHEV, w Paryżu zadebiutuje europejska wersja globalnego samochodu kompaktowego Mitsubishi (znanego w innych krajach pod nazwą Mirage), jak również kompaktowy crossover ASX, który w modelu 2013 został poddany modernizacji oraz pokazowy model w 100% elektrycznie zasilanego samochodu wyścigowego i-MiEV Evolution, który w sierpniu 2012 roku wziął udział w rozgrywanym w USA ekstremalnym górskim wyścigu Pikes Peak International Hill Climb.
Nowy Outlander PHEV, po raz pierwszy zademonstrowany na zbliżającej się  wystawie Paris Motor Show 2012, został skonstruowany na bazie nowego modelu Outlander, który zadebiutował w Rosji w lipcu tego roku i który zostanie wprowadzony na rynki europejskie począwszy od października. Model Outlander PHEV wykorzystuje zaprojektowany i zbudowany przez Mitsubishi hybrydowy napęd EV typu Plug-in, wywodzący się z w pełni elektrycznych systemów stosowanych między innymi w modelu i-MiEV oraz w innych samochodach elektrycznych produkowanych przez Mitsubishi. Outlander PHEV jest pierwszym na świecie samochodem klasy SUV, zasilanym systemem hybrydowym typu plug-in i łączy w sobie ekologiczną wydajność samochodów z silnikami elektrycznymi, zalety samochodu klasy SUV z napędem na 4 koła – dostrzegalne zarówno na drodze, jak i na bezdrożach – a także duży zasięg tradycyjnego samochodu z silnikiem wewnętrznego spalania.
Przeznaczony dla pojazdu średniej lub wyższej klasy hybrydowy system napędu EV typu plug-in samochodu Outlander PHEV, łączy w sobie technologie napędów elektrycznych EV, które w pełni zdały egzamin w produkowanym przez Mitsubishi modelu i-MiEV – pierwszym w pełni elektrycznym samochodzie dostępnym na rynku od roku 2009 – z najnowszymi, przyjaznymi dla środowiska technologiami silników wewnętrznego spalania, w tym z produkowanym przez Mitsubishi systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC*2. System hybrydowego napędu EV typu plug-in zapewnia Outlander’owi PHEV możliwość ładowania dużej mocy akumulatorów w domu lub na stacji ładowania lub też gdy system odzyskuje energię podczas hamowania. W połączeniu z silnikiem wewnętrznego spalania daje to ogromną łączną*3 efektywność wykorzystania paliwa, przekraczającą 61 km/litr, o wiele wyższą, niż posiadają samochody posiadające tylko silnik tradycyjny, zapewniając jednocześnie zasięg 880 km – porównywalny z możliwościami samochodu napędzanego silnikiem tradycyjnym.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska