Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Polska premiera TivoliInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-04-03

Polska premiera Tivoli

Polska premiera Tivoli

Nowy SsangYong Tivoli miał swoją polską premierę w dniu 21 marca 2015 r w Łodzi.

Wyrazista dynamika wyglądu zewnętrznego znajduje swą kontynuację we wnętrzu nowego SEAT-a Leona ST CUPRA. Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest w tym modelu wyjątkowo przejrzysta i harmonijna. Wszystkie przyciski i dźwignie są tam, gdzie się ich intuicyjnie oczekuje. Jednym z ciekawszych elementów jest szeroka konsola centralna, z wyraźną orientacją na kierowcę.

Deska rozdzielcza Leona ST CUPRA zachowała elegancję za sprawą dwutonowej kolorystyki i jest czytelna w codziennym użytkowaniu. Kierownica tego dynamicznego kombi jest spłaszczona od dołu i dobrze leży w dłoniach - została obita częściowo perforowaną skórą, co podkreśla sportowy charakter samochodu i jego precyzyjne prowadzenie. Przyciski na kierownicy są łatwo dostępne i leżą na jej poziomych „ramionach”, podczas gdy za kierownicą znajdują się łopatki opcjonalnej przekładni DSG.

Wyłącznie dla modelu CUPRA przewidziano też sportowe fotele pokryte ciemnoszarą tapicerką z Alcantary z białymi szwami. W tym samochodzie do wyboru jest również czarna, w całości skórzana tapicerka, także z białymi szwami, białymi poduszkami bocznymi i białymi wstawkami w panelu drzwiowym. Opcjonalnie dostępne są fotele kubełkowe, które są gwarancją doskonałego trzymania bocznego na zakrętach. By jeszcze bardziej podkreślić sportową naturę auta, pedały i progi drzwi wykończono aluminium.

Jedną z cech charakterystycznych we wnętrzu jest nastrojowe oświetlenie. Oświetlenie zapewnia także wszystkim pasażerom lepszą orientację i jeszcze większe poczucie przestronności. Kolor diod LED zależy od preferencji - można go wybrać za pomocą CUPRA Drive Profile (czerwony w trybie CUPRA lub biały w Comfort i Individual).

Leon ST CUPRA jako rodzinne auto łączy dwie pozornie sprzeczne rzeczy - emocjonującą i dynamiczną stylistykę z zaskakującą przestronnością. Pojemność bagażnika w tym aucie wynosi 587 litrów w konfiguracji standardowej i można ją powiększyć aż do 1470 litrów po złożeniu oparcia tylnej kanapy.

W Leonie ST CUPRA każdy detal podkreśla wysoką jakość wykonania - szczegóły, takie jak precyzyjnie umiejscowione, kontrastujące szwy na kierownicy i gałce dźwigni zmiany biegów, dokładna praca nawiewów czy przejrzysta obsługa klimatyzacji, świadczą o zamiłowaniu projektantów do najwyższej jakości montażu. Co więcej, wszystkie materiały i powierzchnie mają delikatne wykończenie, zapewniające miłe uczucie przy każdym dotyku.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska