Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Powrót po 50 latachInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-12-15

Powrót po 50 latach

Powrót po 50 latach

Firma Ford Motor Company zaprezentowała nowego Forda Mustanga, który wejdzie do sprzedaży w Europie po blisko 50 latach produkcji.

Nowy Ford Mustang w wersji fastback i cabrio oferuje światowej klasy osiągi oraz wysoką jakość, pozostając wiernym swojej 50-letniej historii oraz zachowując status globalnej ikony motoryzacji.

Od momentu debiutu w 1964 roku sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy Forda Mustang. Model ten jest najczęściej „lajkowanym” samochodem na Facebooku i ma na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo. Oprócz tego Ford Mustang to jeden z 25 nowych samochodów, które Ford zaprezentuje w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Nowy Ford Mustang został opracowany z silnym nastawieniem na osiągi, dynamiczne właściwości jezdne i wszechstronność. W jego wyposażeniu znalazły się też innowacyjne systemy wspomagające kierowcę.

Płynna stylistyka Forda Mustang w wersji fastback i cabrio podkreśla charakter tego modelu, zachowując elementy typowego Mustanga, które rozpozna każdy entuzjasta motoryzacji w Europie. Wśród nich znalazły się: długa, wyprofilowana maska silnika oraz krótki tył o nowoczesnych kształtach.

Kluczowe element stylizacyjne, definiujące charakter nowego Forda Mustang:

  • Nisko poprowadzona linia dachu i szeroka sylwetka,
  • Elegancki profil uzyskany dzięki mocno pochylonej przedniej i tylnej szybie,
  • Trójwymiarowe reflektory,
  • Nowoczesny i agresywny kształt przedniego pasa.

Wygląd, dźwięk i właściwości jezdne Forda Mustang są kluczem do uzyskania ogromnej przyjemności z prowadzenia. Samochód oferuje doskonały układ jezdny zestrojony z uwzględnieniem wymagań europejskich kierowców.

Obok uznanego silnika V8 o pojemności 5 litrów - rozwijającego ponad 426 KM i 529 Nm momentu obrotowego - Ford oferuje w Fordzie Mustang nową, zaawansowaną technologicznie jednostkę 2,3 litra EcoBoost. Ten turbodoładowany silnik zapewnia doskonałe osiągi i niskie zużycie paliwa, którego oczekują klienci z Europy.

Silnik 2,3 litra EcoBoost zapewnia doskonałe osiągi, wykorzystując w tym celu bezpośredni wtrysk paliwa, układ zmiennych faz rozrządu oraz turbodoładowanie. Unikatowy kolektor dolotowy i specjalna konstrukcja turbosprężarki pozwalają uzyskać 309 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego. Automatyczna skrzynia biegów oferowana w opcji jest dostępna w połączeniu z łopatkami do zmiany przełożeń montowanymi przy kierownicy, dzięki którym kierowca może cieszyć się komfortem podróżowania i pełną kontrolą nad pojazdem.

Nowy Ford Mustang otrzymał nowe zawieszenie z przodu i z tyłu.
Nowe przednie kolumny MacPhersona z podwójnym przegubem kulowym umożliwiły zastosowanie większych i wydajniejszych hamulców. Fordy Mustang GT wyposażone zarówno w jednostkę 2,3 litra EcoBoost, jak i w silnik V8 otrzymają wyczynowy układ hamulcowy oferowany w Europie ze standardowymi obręczami aluminiowymi o średnicy 19 cali.

Nowy Ford Mustang został wyposażony w liczne nowoczesne technologie, zapewniające kierowcy precyzyjne informacje, pełną kontrolę nad samochodem oraz rozbudowane możliwości przyłączeniowe.

Wyposażenie Forda Mustang obejmuje samochodowy system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz ekran dotykowy, służący do sterowania funkcjami pokładowego systemu rozrywkowego. W europejskich wersjach Forda Mustang będzie również oferowana nawigacja satelitarna z 8-calowym, kolorowym ekranem centralnym oraz systemem audio z 12 głośnikami.

17 kwietnia 2014 roku Ford będzie obchodził pięćdziesiątą rocznicę powstania oryginalnego Forda Mustang. Model ten będzie nadal produkowany w Stanach Zjednoczonych w fabryce Flat Rock Assembly Plant.


  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska