Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Rodius auto na długie trasyInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-02-05

Rodius auto na długie trasy

Rodius auto na długie trasy

SsangYong prezentuje nowe wcielenie modelu Rodius, napędzanego silnikem 2,0 XD.

SsangYong Motor Company ujawnił pierwsze oficjalne zdjęcia prototypu nowego Rodiusa. Samochód  ujrzał światło dzienne w formie  modelu nazwanego A150 i jest gotowy do produkcji po 2 latach intensywnych prac.

Przód samochodu został zoptymalizowany pod względem aerodynamiki w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2. Nadwozie Rodiusa nadal charakteryzuje się dynamicznymi liniami oraz efektownymi elementami oszklenia. Tył samochodu został również stylistycznie zmieniony. Zdjęcia mówią same za siebie.

Rodius został zaprojektowany tak, aby zaoferować optymalny komfort jazdy, zarówno na drogach poza miastem, jak i na drogach o największym natężeniu ruchu. W przeciwieństwie do innych multivanów, Rodius oferuje m.in 7 pojedynczych miejsc siedzących dla dorosłych pasażerów oraz wielką przestrzeń bagażową. Wyposażenie auta zostało wzbogacone, czyniąc z Rodiusa samochód rodzinny przeznaczony na długie trasy.

Rodius został wyposażony w silnik eXDi Active Diesel common rail 2,0 litra o mocy 155 KM, dzięki czemu nie tylko poprawił swoje osiągi, ale gwarantuje też niższe zużycie paliwa i sprawne działanie we wszystkich okolicznościach. Maksymalny moment obrotowy 360 Nm jest utrzymywany pomiędzy 1500 obr./min a 2800 obr./min, czyli w najczęściej występujących warunkach eksploatacji, natomiast wartość 190 Nm jest osiągana już przy bardzo niskich obrotach silnika i zapewnia możliwość dynamicznej jazdy.

Nowy Rodius pojawi się w europejskich salonach w czerwcu. Informacje dotyczące cen i wyposażenia ukażą sie w kolejnych tygodniach.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska