Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / SEAT Leon ST 4DriveInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2014-08-07

SEAT Leon ST 4Drive

SEAT Leon ST 4Drive

Na motoryzacyjną scenę wjeżdża SEAT Leon ST 4Drive - z napędem na 4 koła, sprzęgłem Haldex V generacji i dynamicznymi silnikami.

Gama modeli SEAT-a z napędem 4x4 stale się powiększa. Do oferty dołączył Leon ST 4Drive - piękne kombi o sportowym charakterze i rodzinnej praktyczności, wzbogacone o stały napęd na wszystkie koła, jest już dostępne na rynku. Dzięki doskonałej trakcji samochód podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej w zakresie bezpieczeństwa i przyczepności w trudnych warunkach drogowych.

Design SEAT-a Leona ST 4Drive łączy funkcjonalność z dynamicznym stylem. To dowód na to, że piękno i praktyczność nie muszą się wykluczać. Samochód przyciąga wzrok ostrymi liniami i smukłą sylwetką, skrywając obszerne wnętrze i bagażnik o pojemności 587 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ta wzrasta do 1 470 litrów, a po złożeniu oparcia fotela pasażera można tu przewieźć przedmioty o długości do 2,67 m.

Napęd 4x4 pierwszy raz w modelu Leon pojawił się w 1999 roku w wersji 1.8 20VT. W dzisiejszym ST 4Drive wykorzystano działające hydraulicznie sprzęgło Haldex V generacji. Dla większego bezpieczeństwa, dynamiki i komfortu, podczas jazdy w normalnych warunkach 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła. Napęd na tył dołącza się niezauważalnie, tylko w razie utraty przyczepności. To pozwala kierowcy w pełni polegać na niezawodnej elektronice i korzystać z radości jazdy.

Najnowsza odsłona napędu 4x4 SEAT-a współpracuje też z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS, stabilizacją toru jazdy ESC oraz systemem automatycznego hamowania po kolizji. Oprócz tego samochód może opcjonalnie posiadać pełne światła LED, aktywny tempomat ACC, System Rozpoznawania Zmęczenia i Asystenta Pasa Ruchu.

Uzupełnieniem dynamicznej natury SEAT-a Leona ST są jego silniki. W wersji 4Drive samochód oferowany jest z jednostkami diesla 1.6 TDI/105 KM lub 2.0 TDI/150 KM. Pierwsza z nich rozpędza auto do „setki” w 12 s, zużywając średnio 4,5 l paliwa na 100 km i emitując 119 g CO2 na km. Mocniejsza odmiana zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,7 s, średnie spalanie na poziomie 4,8 l/100 km i emisję CO2 wynoszącą 124 g/km.

SEAT Leon ST 4Drive jest już dostępny na rynku. Auto z silnikiem 1.6 TDI oferowane jest z wyposażeniem Style, a 2.0 TDI - z Style lub FR. Jak każdy nowy SEAT, Leon ST 4Drive posiada gwarancję na 4 lata lub do 120 000 km przebiegu (w tym dwa pierwsze lata bez limitu kilometrów).


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska