Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Skoda Rapid jeszcze w tym rokuInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-04-23

Skoda Rapid jeszcze w tym roku

Skoda Rapid jeszcze w tym roku

Na targach motoryzacyjnych w Pekinie Skoda zaprezentowała gotowy już do produkcji samochód Rapid - znany wcześniej jako model koncepcyjny "Mission L". Trafi do nas przed końcem 2012 r. Jest większy od Fabii, jednak nie konkuruje z Octavią.

Skoda produkuje już jeden samochód o tej nazwie na rynek indyjski - nie ma on jednak oprócz znaczka nic wspólnego z nowym autem z Mlada Boleslav. Nowy Rapid klasyfikowany będzie między Fabią a Octavią i pojawi się w europejskich salonach sprzedaży jeszcze w 2012 roku.
"Zgodnie ze swoją strategią wzrostu, Skoda rozpoczęła największa ofensywę modelową w historii marki. Przez najbliższe lata będziemy pokazywać nowy model co sześć miesięcy" - mówi szef Skody, Windfired Vahland. "Pierwszym z nich jest nowy Rapid. Ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju firmy i pozwoli nam nabrać wiatru w żagle na najważniejszych rynkach."
Koncepcyjna Skoda "Mission L" została zaprezentowana na targach we Frankfurcie, we wrześniu zeszłego roku. Równocześnie na bratnim stoisku Seata pokazano bazujące na tej samej koncepcji nowe Toledo, jednak auto Skody trafi na rynek wcześniej. Ma duże szanse na sukces na polskim rynku, będąc w podstawowych wersjach dobrą alternatywą dla osób, dla których Fabia jest za mała, a niekoniecznie poszukujących samochodu wielkości Octavii. Zbyt wcześnie jednak na próby ustalenia cen nowej Skody.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska