Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Skoda rozpoczyna nową eręInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-31

Skoda rozpoczyna nową erę

Skoda rozpoczyna nową erę

Ze specjalnie zmodernizowanej linii produkcyjnej w Kvasinach zjechał pierwszy egzemplarz nowej generacji flagowego modelu SKODY.

Z pełną ekspresji stylistyką, najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i ponadprzeciętną przestronnością, Superb ustanawia nowe standardy klasy średniej. Na polskim rynku zadebiutuje już w lipcu.

Pierwszy seryjny egzemplarz został pokryty szarym lakierem Business Grey. W obliczu produkcji nowego modelu zakład SKODY w Kvasinach został kompleksowo unowocześniony i rozbudowany, by sprostać rosnącym potrzebom rynku. Obok uruchomienia nowej fabryki nadwozi, specjalnie dla nowej generacji Superba rozbudowano także budynki produkcyjne.

Na potrzeby tej operacji poczyniono znaczące inwestycje w technologie produkcyjne, montażowe i logistyczne. Tylko w fabrykę nadwozi zainwestowano 1,7 miliarda czeskich koron (równowartość około 260 mln złotych), a kolejne etapy ekspansji zakładu w Kvasinach są już planowane.

Zbudowana zupełnie od nowa SKODA Superb trzeciej generacji rewolucjonizuje design czeskiej marki. Komfort i przestronność udało się wznieść na jeszcze wyższy poziom. Bazując na innowacyjnej płycie MQB, opracowanej na potrzeby całej Grupy Volkswagen, flagowy model SKODY osiąga nowe standardy bezpieczeństwa, synchronizacji z multimediami i ochrony środowiska, awansujące go na sam szczyt samochodowej klasy średniej.

Superb przewodzi gamie modelowej SKODY od 2001 roku. Po dziś dzień producent dostarczył ponad 700 tys. egzemplarzy tego modelu pierwszej i drugiej generacji, czyniąc z niego jedną z najbardziej udanych i najpopularniejszych pozycji swojego segmentu w wielu krajach na całym świecie, w tym także i w Polsce.

Produkcja SKODY Superb na rynek polski rusza już w lipcu. W tym samym miesiącu będzie można również obejrzeć samochody w polskich salonach.

Zakład w Kvasinach jest jedną z trzech placówek produkcyjnych SKODY w Czechach i obecnie zatrudnia około 4 500 osób. Czyni to z niej jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłu w regionie Hradec Králové. Oprócz SKODY Superb wytwarzane są tu także modele Roomster i Yeti. W 2014 roku zbudowano tu 166 200 samochodów.


  • Currently 4.5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4.5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska