Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Trzeci stylowy CitroenInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-10-26

Trzeci stylowy Citroen

Trzeci stylowy Citroen

Wiosną przyszłego roku wejdzie do sprzedaży Citroen DS5. To trzeci model z wyszukanej linii stylizacyjnej DS.

Najnowszy model (4,52 metra długości) proponuje mocne atuty w zakresie stylu i szerokich możliwości personalizacji. Citroen DS5 czerpie inspirację z prototypu C-SportLounge. Ten unikalny, o śmiałej linii samochód, dysponuje aerodynamicznymi kształtami i jest dobrze osadzony na szeroko rozstawionych kołach. Jego wnętrze potwierdza odrębność auta, pozostając w harmonii ze stylem zewnętrznym. Stanowisko kierowcy jest w pełni zorientowane na prowadzącego. Łączy typowy dla coupe układ z elementami pojazdów Grand Tourismo, dzięki charakterystycznie ustawionej kierownicy oraz szerokiej konsoli centralnej.

Citroen DS5 wyposażony będzie w zaawansowane technologie m.in. Inteligentny System Kontroli Trakcji, alarm niezamierzonego przekroczenia linii z systemem video czy system automatycznego przełączania na światła mijania reagujący na obecność pojazdów jadących z naprzeciwka.

Będzie też pierwszym modelem marki korzystającym z technologii full-hybrid diesel Hybrid4, która łączy wysokie osiągi (200 KM, napęd na cztery koła) z nowymi wrażeniami płynącymi z prowadzenia pojazdu (jazda po mieście w trybie elektrycznym, funkcja boost przy przyspieszeniu) i ograniczoną do 99 g/km emisją dwutlenku węgla.

Linia DS, obejmująca do tej pory Citroena DS3 i DS4, produkowana jest we Francji i sprzedawana w całej Europie. W planach jest rozszerzenie tej sprzedaży w roku 2012 na inne rynki świata, szczególnie rynek chiński.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska