Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Usportowiony SonicInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-12-27

Usportowiony Sonic

Usportowiony Sonic

Na początku roku pojawi się atrakcyjniejsza wersja Chevroleta Sonic (poza USA nazywanym Aveo) oznaczona literami RS.

Chevrolet Sonic RS oferowany będzie wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej i napędzany turbodoładowaną jednostką Ecotec o pojemności 1,4 litra, dysponującą mocą 138 KM i momentem obrotowym 200 Nm. Wysoka moc dostępna jest w znacznym zakresie prędkości obrotowych już od ich niskich wartości. Jednostka współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub sześciostopniowym automatem. Specjalnie dobrane przełożenia skrzyni manualnej i przełożenie przekładni głównej skrzyni automatycznej sprawiają, że Sonic RS zapewnia znacznie bardziej sportowe wrażenia z jazdy niż inne wersje modelu.

Podobnie jak na zewnętrz, w środku również sprawia wrażenie prawdziwie sportowego samochodu. Fotele są sztywne i zapewniają doskonałe trzymanie boczne podczas szybkiego wchodzenia w zakręty, a płaska w dolnej części kierownica z pewnością ucieszy entuzjastów sportowej jazdy.
Turbodoładowany silnik zestawiony jest z kolumnami MacPhersona z przodu i drążkiem stabilizatora oraz częściowo niezależną belką skrętną z tyłu o przekroju litery V z gazowymi amortyzatorami. Przedni i tylny rozstaw osi jest identyczny, zapewniając stabilność auta.

Opracowany przez firmę system audio-informacyjny MyLink dostępny jest w standardzie. Umożliwia on korzystanie z nawigacji pobranej za pomocą smartfona i wyświetlanie wskazań nawigacji na dużym wyświetlaczu radia.
będzie sprzedawana w Europie, natomiast Klasa E 400 HYBRID najpierw pojawi się na rynku amerykańskim, a później w Japonii i Chinach.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska