Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Więcej techniki w Passacie CCInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-11-05

Więcej techniki w Passacie CC

Więcej techniki w Passacie CC

Niszowy model Volkswagena doczekał się szeregu zmian, głównie technicznych.

Przed czterema laty zadebiutował Passat CC - pierwsze czterodrzwiowe coupe w klasie średniej wyższej. Do dziś na całym świecie zdecydowało się na niego 270 tys. osób. Zmodernizowany Passat CC po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publiczności podczas salonu w Los Angeles (18-27 listopada), w Europie pojawi się kilka miesięcy później.

Do Passata CC wprowadzono nowe technologie wspierające kierowcę. Należą do nich opcjonalne systemy np. zastosowany po raz pierwszy w Volkswagenie Side Assist Plus z Lane Assist (ostrzega przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia i pozwala uniknąć wypadku, ingerując w układ kierowniczy), Dynamic Light Assist (automatyczna regulacja świateł drogowych) oraz współpracujący z kamerą system rozpoznający znaki drogowe. Komfort jazdy poprawia klimatyzowany fotel z funkcją masażu.

Rozszerzone wyposażenie seryjne, obejmujące teraz m.in. reflektory biksenonowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów oraz diodowe światła tylne. Seryjna jest także funkcja rozpoznawania zmęczenia kierowcy, radioodtwarzacz RCD 310, listwy na progach ze stali nierdzewnej i zagłówki z regulacją odległości od głowy.

Passat CC jest napędzany silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z bezpośrednim wtryskiem. Wszystkie silniki wysokoprężne (TDI) wyposażone są seryjnie w system Start & Stop i tryb rekuperacji (odzysk energii hamowania). Jednostki benzynowe, także posiadają funkcję rekuperacji. Silniki wysokoprężne rozwijają moc 140 KM lub 170 KM, benzynowe 160, 210 lub 300 KM.


  • Currently 3 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 3/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska