Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Premiery rynkowe / Wspólne dzieło AMG i DucatiInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2011-09-20

Wspólne dzieło AMG i Ducati

Wspólne dzieło AMG i Ducati

Połączenie technologicznego kunsztu i najwyższych osiągów, doprawione nutą ekskluzywności - oto nowe Ducati Diavel AMG Special Edition.

Wspólnymi siłami firm Ducati i AMG powstał motocykl, łączący charakterystyczny dla obu firm kult osiągów, precyzji i stylu. Diavel AMG Special Edition to pierwszy model Ducati stworzony we współpracy z inną firmą, a jednocześnie owoc intensywnej wymiany poglądów inżynierów z Affalterbach i Bolonii. Motocykl powstał na bazie Ducati Diavel Carbon i otrzymał liczne atrybuty, dotychczas kojarzone z najmocniejszymi Mercedesami ze stajni AMG: kute obręcze uderzająco podobne do tych z modeli AMG, aluminiowe spojlery, wykonane z włókna węglowego wloty powietrza, sportowy układ wydechowy oraz obszytą alcantarą kanapę ze specjalnymi przeszyciami. Ramę i zbiornik pokrywa diamentowa biel BIRGHT - ta sama, która zarezerwowana jest dla modelu CLS 63 AMG.

Jak każde Ducati, również Diavel AMG Special Edition nie może obyć się bez ręcznie wykańczanych elementów, nadających mu wyjątkowości. Technik, który odpowiada za kalibrację układu rozrządu, składa swój odręczny podpis na bloku silnika, zupełnie jak w przypadku mocarnych jednostek drzemiących pod maskami modeli AMG. Zbiornik paliwa zdobi z kolei plakietka z numerem seryjnym egzemplarza, a obręcze, kanapę i tylne tłumiki - dyskretna sygnatura AMG.

Ten wspólny model włoskiego i niemieckiego producenta pojawi się w sprzedaży na początku 2012 roku.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska