Jesteś w: Af Portal / Aktualności / PublicystykaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Publicystyka

Agresja drogowa
Jeździe samochodem od samego początku towarzyszą emocje. I te pozytywne - radość z jazdy, swoboda przemieszczania się, niezależność, jak i te negatywne - stres, pośpiech, rywalizacja.
Czy pochodzenie ma wpływ na jazdę
Gorący jak Hiszpan, porywczy jak Włoch, chłodny jak Norweg. Czy to, z jakiego kraju pochodzimy, ma odzwierciedlenie w naszym zachowaniu za kierownicą? O szczegóły i badania pytamy eksperta, dr Marcina Cybulskiego, psychologa transportu.
Wypożyczenie samochodu
Samochód jak smartfon: można zmieniać nawet co roku. To możliwe w przypadku wynajmu. I jest tańsze niż eksploatacja własnego auta.
Od lektyki po sedana
Za genezą powstania różnych typów nadwozi kryje się wiele ciekawostek historycznych i językowych. SKODA kontynuuje ich ewolucję, tworząc często wymykające się definicjom rozwiązania.
Polacy w europejskiej czołówce
Zlokalizowane w Polsce fabryki produkują rocznie miliony felg aluminiowych z logo ATT, RONAL, RIAL, ALUTEC i ANZIO.
Legendarny symbol Alfy Romeo
W tym roku obchodzona jest 90. rocznica „Quadrifoglio Verde" - czterolistnej zielonej koniczyny, legendarnego symbolu, który na przestrzeni lat wyróżniał najbardziej sportowe samochody marki Alfa Romeo.
Zdenerwowanie kierowców
Co najbardziej denerwuje Polaków w zachowaniu innych kierowców? Przede wszystkim brak sygnalizowania zmiany pasa ruchu - tak uważa 44% internautów.
Gminny biznes fotoradarowy
Masowo nakładane na kierowców mandaty przez straże gmin Pojezierza Pomorskiego pokazują, jak w majestacie prawa wykoślawia się intencje ustawodawcy skierowane ku zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach.
Egzotyczne elektryczne
Jeszcze przez długie lata auta elektryczne nie podbiją motoryzacyjnego rynku. Liderem w Europie jest dziś koncern PSA, który zajął 30 proc. tego segmentu.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska