Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Publicystyka / Polacy w europejskiej czołówceInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2014-10-06

Polacy w europejskiej czołówce

Polacy w europejskiej czołówce

Zlokalizowane w Polsce fabryki produkują rocznie miliony felg aluminiowych z logo ATT, RONAL, RIAL, ALUTEC i ANZIO.

Cieszą się one powodzeniem na rynku wtórnym oraz stanowią oryginalne wyposażenie samochodów takich marek jak BMW, Mercedes, Ford oraz Volkswagen.

Na inwestycję w naszym kraju zdecydowały się firmy Ronal oraz Uniwheels. Pierwszy koncern to największy producent obręczy na pierwszy montaż. Ma dwie fabryki w Wałbrzychu i jedną w Jelczu. W Stalowej Woli powstają felgi firmy Uniwheels, drugiego po Grupie Alcar wytwórcy obręczy na rynek wtórny i jednocześnie lidera w obręczach na pierwszy montaż. W Częstochowie już od 1983 roku działa Auto Tip Top Sp. z o.o., jedyna rodzima firma produkująca felgi aluminiowe. -Kierowcy często nie są świadomi tego, że marki ATT, RONAL, RIAL, ALUTEC i ANZIO tworzą Polacy- mówi Filip Biesek, Koordynator Działu Felg w Oponeo.pl. -Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i doświadczeniu specjalistów w zlokalizowanych w naszym kraju fabrykach powstają felgi o ciekawym wzornictwie oraz najwyższej jakości.

O tym, że zagraniczne firmy otworzyły w naszym kraju fabryki, zadecydowały m.in. finanse. W obniżeniu kosztów pomógł dostęp do specjalnych stref ekonomicznych, gdzie zarówno Uniwheels jak i Ronal zlokalizowały swoje oddziały. Praca polskich filii planowana jest w zagranicznych centrach technologicznych i biurach konstrukcyjnych, ale są one całkowicie samowystarczalne jeśli chodzi o technologię. Obręcze są w nich wyrabiane od chwili roztopienia stopu aluminium do wypuszczenia gotowego produktu. Polska firma Auto Tip Top Sp. z o.o. samodzielnie projektuje modele felg od strony technologicznej oraz wzornictwa.

To właśnie doskonale wyszkolona kadra była kolejnym argumentem przemawiającym za otwarciem u nas fabryk przez zagraniczne koncerny. Fachowcy dbają o obręcze, przeprowadzając na każdym etapie produkcji drobiazgowe kontrole. Takie testy pozwalają wykluczyć ze sprzedaży felgi z najmniejszymi nawet wadami. - Prawie 99 proc. naszej produkcji trafia na pierwszy montaż do takich marek aut jak Volkswagen, Audi, Skoda, Mercedes, BMW, Ford, Toyota- mówi Maciej Dejewski, Kierownik Działu Sprzedaży Ronal Polska. -Producenci samochodów wymagają obręczy zachowujących najwyższe standardy.

Felgi ATT kupują głównie rodzimi kierowcy. Te tworzone w fabrykach zagranicznych koncernów trafiają jako oryginalne wyposażenie samochodów następujących marek: Mercedes, Audi, Ford, Volkswagen, Fiat, Skoda, Seat i Toyota -Nasza produkcja w samej Stalowej Woli osiąga miliony obręczy rocznie -zaznacza Ireneusz Piątek z Działu Sprzedaży Uniwheels.- Spokojnie można stwierdzić, że Polska jest potentatem w produkcji felg.

Powstające w naszym kraju obręcze firmy Ronal stanowią ponad 30% wyrobów całego koncernu. -Gdy rozpoczynaliśmy działalność felgi aluminiowe nie były tak popularne jak obecnie. Powoli rynek nasyca się- mówi Krzysztof Brosig, Prezes firmy Ronal Polska. -Powodem tego jest nie tylko coraz większe zainteresowanie obręczami na rynku wtórnym, ale również fakt, że w wielu samochodach alufelgi są częścią fabrycznego wyposażenia.

Na wybór obręczy prócz ciekawego wzornictwa i doskonałej jakości może wpłynąć również świadomość, gdzie taki produkt jest wytwarzany. Warto zainteresować się, czy nie powstaje on w granicach naszego kraju.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska