Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Raporty i rankingi / Amerykanie nie są wierni hybrydomInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-04-11

Amerykanie nie są wierni hybrydom

Amerykanie nie są wierni hybrydom

Opublikowane wczoraj przez firmę Polk wyniki badań dowodzą, że posiadacze samochodów hybrydowych wcale nie są nimi zachwyceni. W USA tylko 35% właścicieli  decyduje się kupić kolejny samochód hybrydowy.

Pierwsze takie badanie przeprowadzono w 2007 roku, a od tamtej pory ilość modeli hybrydowych w amerykańskiej ofercie podwoiła się. Nie zmienia to jednak faktu, że ich właściciele nie są aż tak wierni ideom ekologii i oszczędności, jak mogłoby się wydawać. Jedynie Toyota może mówić o stworzeniu pewnego "stylu życia" za pomocą modelu Prius - jej właściciele zaliczają się do najwierniejszych klientów, ponad 60% z nich wybiera jako następne auto samochód hybrydowy marki Toyota. Jednak pozostali posiadacze hybryd wcale nie chcą kupować kolejnych - jedynie 25% właścicieli samochodów z napędem hybrydowym (poza właścicielami Priusów) kupuje kolejną hybrydę.

To jeden z powodów, dla których rynek samochodów hybrydowych zamiast rosnąć - kurczy się. W Stanach Zjednoczonych hybrydy to zaledwie 2,4% całego rynku nowych samochodów w 2011 roku - dla porównania w najlepszym czasie było to 2,9% (2008 r.).

Lacey Plache, szef branżowego serwisu edmunds.com komentuje to następująco: wśród samochodów hybrydowych widać dysproporcję między cenami pochodzącymi z segmentu premium a wyposażeniem i osiągami, które nie mają z nim nic wspólnego. A w najbardziej interesującym segmencie samochodów kompaktowych i średniej wielkości zużycie paliwa spadło już do tak niskich wartości, że rynek hybryd będzie coraz szybciej tracić impet. Silniki benzynowe nadrabiają stracone lata w przyspieszonym tempie.


  • Currently 4.5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4.5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska