Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Raporty i rankingi / Amerykanie ocenili Chevroleta



Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-08-03

Amerykanie ocenili Chevroleta

Amerykanie ocenili Chevroleta

Chevrolet Sonic, amerykański odpowiednik modelu Aveo, już po raz drugi z rzędu zajął najwyższe miejsce w swoim segmencie w rankingu J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL) Study.

Ranking ten ocenia, jak klienci postrzegają wykonanie, osiągi oraz design swoich nowo zakupionych samochodów i opiera się na ocenie zadowolenia z posiadania i jazdy nowo zakupionym samochodem po pierwszych 90 dniach. W ocenie wzięło udział ponad 83 tysiące kierowców.

Popularność tego miejskiego modelu w USA stale rośnie. W pierwszej połowie 2013 roku kupiło go o 6,3% więcej osób niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Nie inaczej jest w Polsce.

Aveo to drugi najchętniej kupowany Chevrolet w naszym kraju, a oferowana aktualnie generacja tego miejskiego samochodu w każdym półroczu osiąga coraz lepsze wyniki sprzedaży. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Polacy kupili 1401 egzemplarzy tego modelu, czyli o 16% więcej niż w II połowie i 19% więcej niż w I połowie 2012 roku.

Oprócz Sonica w tegorocznym rankingu APEAL J.D. Power na czele swoich segmentów znalazł się również model Avalanche, który zwyciężył po raz drugi, oraz Volt, który otrzymał najwyższą ocenę w swoim segmencie już po raz trzeci.

Żadna inna marka nie może się pochwalić zdobyciem aż trzech najlepszych ocen w poszczególnych segmentach dwa razy z rzędu. Łącznie aż siedem modeli koncernu General Motors znalazło się wśród trzech najwyżej ocenianych aut w swoich segmentach.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska