Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Raporty i rankingi / Toyota na fali wznoszącejInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-08-03

Toyota na fali wznoszącej

Toyota na fali wznoszącej

Toyota Motor Corporation systematycznie zwiększa w tym roku produkcję i sprzedaż swoich aut. Po problemach spowodowanych czynnikami klimatycznymi nie widać już niemal śladu.

Toyota Motor Corporation poinformowała o wynikach produkcji i sprzedaży pojazdów przez firmy należące do koncernu w pierwszym półroczu. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wykazują one dynamiczny wzrost i świadczą o tym, że TMC wraca na pozycję lidera światowej motoryzacji po poważnych problemach spowodowanych skutkami trzęsienia ziemi i zalania przez fale tsunami w ubiegłym roku.
Całkowita liczba pojazdów (samochody osobowe, ciężarówki i autobusy) wyprodukowanych przez Toyotę w fabrykach na całym świecie od 1 stycznia do 30 czerwca wyniosła 4 626 064 egzemplarzy i była o 55,2 procent większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Z tej liczby poza Japonią wyprodukowano 2 757 047 pojazdów (o 43,3 procent więcej niż rok wcześniej). W japońskich fabrykach Toyoty wyprodukowano 1 869 017 pojazdów (wzrost o 76,7 procent), z czego 917 019 znalazło nabywców na rynku krajowym (wzrost o 83,2 procent), a 1 020 751 trafiło na eksport (o 71,4 procent więcej niż rok wcześniej).
Łączna produkcja TMC, wliczając w to firmę Toyota oraz spółki zależne Daihatsu i Hino, wyniosła w pierwszym półroczu razem 5 247 777 pojazdów i była o 55,5 procent większa niż w pierwszym półroczu 2011. Z tej liczby 2 368 525 pojazdów wyprodukowano na terenie Japonii, a 2 879 252 w innych częściach świara, co oznacza wzrosty o odpowiednio 74,3 i 42,8 procent.
Warto zauważyć, że powyższe liczby są odzwierciedleniem trwałej tendencji rozwoju produkcji i sprzedaży: czerwiec 2012 był dla japońskich zakładów Toyoty jedenastym z rzędu miesiącem wzrostu produkcji i eksportu, zaś produkcja w zakładach zagranicznych wzrosła siódmy miesiąc z rzędu, głównie dzięki zwiększeniu produkcji w Afryce, Australii, Azji, Ameryce Łacińskiej i Północnej.
Istotną rolę w zwiększeniu sprzedaży miało dobre przyjęcie przez rynek nowych produktów takich jak Prius+, Prius Plug-in Hybrid, sportowy GT86 czy nowe modele Lexusa.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska