Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Raporty i rankingi / Wyniki Skody wciąż rosnąInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-07-30

Wyniki Skody wciąż rosną

Wyniki Skody wciąż rosną

Skoda kontynuuje swój wzrost sprzedaży samochodów. Liczba dostaw w pierwszym półroczu 2012 roku wzrosła o 8,4 proc. i wyniosła aż 493 000 sztuk. Producent jako jeden z nielicznych ma tak udany rok.

Skoda odnotowuje coraz większą sprzedaż oraz polepszające się wyniki finansowe. Od stycznia do czerwca 2012 roku producent dostarczył aż 493 000 sztuk samochodów, co przekłada się na 8,4 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Przychody ze sprzedaży podniosły się o 6,6 proc., osiągając poziom 5,7 mld euro. Zysk operacyjny pierwszego półrocza tego roku wzrósł o 9 proc., sięgając 449 mln euro. "Utrzymywana przez markę Skoda strategia wzrostu doprowadziła do bardzo korzystnych rezultatów w pierwszej połowie 2012 roku” – mówi Winfried Vahland, prezes firmy. "Poprawiliśmy nasze dotychczasowe wyniki w niemal wszystkich regionach sprzedaży, tworząc tym samym dobrą podstawę do rozpoczęcia ofensywy w kolejnym półroczu. Druga połowa 2012 roku będzie niewątpliwym wyzwaniem dla branży motoryzacyjnej, głównie ze względu na sytuację gospodarczą" – dodaje Vahland.
Wzrost przychodów producenta w pierwszej połowie tego roku do poziomu 5,7 miliarda euro (pierwsza połowa 2011 roku: 5,4 mld euro), podyktowany jest głównie zwiększeniem ilości dostaw samochodów oraz udziału w niemal wszystkich regionach sprzedaży.
W ramach trwającej ofensywy modelowej Skody, w minionym półroczu producent zainwestował w swoje nowe produkty aż 217 mln euro, w porównaniu z 80 mln euro w analogicznym okresie ubiegłego roku.
"W pierwszej połowie 2012 roku marka odnotowała korzystne wyniki finansowe oraz poczyniła niezbędne i bardzo ważne inwestycje na przyszłość” – mówi Winfried Krause, dyrektor finansowy tego producenta. "Było to możliwe dzięki rosnącym dostawom do klientów oraz efektywnemu zarządzaniu kosztami" - dodał Krause.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska