Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Raporty i rankingi / Z numerem 1 wśród diesliInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2014-06-11

Z numerem 1 wśród diesli

Z numerem 1 wśród diesli

SKODA stała się liderem sprzedaży w Polsce w kolejnych klasyfikacjach: jest marką nr 1 wśród samochodów z silnikiem diesla.

W zestawieniu od początku bieżącego roku do końca kwietnia, najczęściej wybierana w Polsce marka samochodów wyłoniła się na pozycji zdecydowanego lidera w dwóch kategoriach: lidera rynku i lidera wśród samochodów z silnikiem diesla. W tym czasie zarejestrowano 6 900 samochodów marki SKODA z silnikiem wysokoprężnym, czyli o 8% więcej od drugiej marki w tej klasyfikacji i aż o około połowę więcej od konkurentów zajmujących kolejne czołowe pozycje.

Do SKODY należy aż 14,5% polskiego rynku samochodów z silnikiem wysokoprężnym. To spektakularny sukces dowodzący, że czeskie samochody są równie często wybierane także w takiej wersji napędowej.

Także niekwestionowana pozycja lidera modelu Octavia na rynku polskim przekłada się na rynkowy sukces jej wersji, które są napędzane olejem napędowym. Przez pierwsze cztery miesiące roku Octavia z silnikiem TDI znalazła 2 779 nowych właścicieli w Polsce.

Także w tym przypadku SKODA posiada zdecydowaną przewagę nad konkurencją: aż 15% i 25% nad kolejnymi najpopularniejszymi samochodami w naszym kraju. Wśród wszystkich kupowanych w Polsce modeli samochodów z dieslem, aż blisko 6% z nich to Octavia. Fabia jest z kolei najczęściej wybieranym dieslem w swoim segmencie.

SKODA dysponuje jednymi z najbardziej zaawansowanych silników wysokoprężnych na rynku, stanowiących optymalne połączenie niskich kosztów eksploatacji i wysokiej dynamiki, przy zachowaniu wysokiego komfortu jazdy. Opracowane wraz z niemieckimi specjalistami Grupy Volkswagena jednostki TDI to wyznacznik standardu jakości wśród silników w dzisiejszym przemyśle motoryzacyjnym. Technologia turbodoładowanych diesli z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest rozwijana od 1989 roku. Od tamtego czasu kolejne jednostki wyposażone w tę technologię zdobyły liczne nagrody na całym świecie, dowodząc swojej jakości, wytrzymałości i imponującej wydajności, czego najlepszym dowodem jest ogromna popularność i uznanie na wszystkich szerokościach geograficznych.

Jednostki TDI zadebiutowały w marce SKODA wraz z pierwszą generacją modelu Octavia. Od tamtego czasu są częstym wyborem przy zakupie nowej SKODY: dzięki połączeniu zachwycająco niskich wyników spalania wraz z satysfakcjonującą dynamiką i atrakcyjną ceną, doskonale wpisują się w strategię marki, którą jest zapewnianie Klientowi najbardziej nowoczesnych i korzystnych technologii.

Obecnie w modelach marki SKODA jest dostępna bogata paleta silników diesla, na którą składają się trzy jednostki w ośmiu wariantach mocy od 75 do 184 KM. W wielu przypadkach dostępne są one z nowoczesnymi elementami układu przeniesienia napędu: sześcio- i siedmiobiegowymi, dwusprzęgłowymi skrzyniami automatycznymi i nowoczesnym układem napędu na obie osie, składając się na jedne z najbardziej oszczędnych i efektywnych zestawów napędowych dostępnych na rynku.


  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska