Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / 40. urodziny Muzeum Alfy RomeoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2016-12-29

40. urodziny Muzeum Alfy Romeo

40. urodziny Muzeum Alfy Romeo

„Tylko dla pasjonatów" - w niedzielę, 18 grudnia br., Muzeum Alfy Romeo świętowało swoje 40-lecie, prezentując się publiczności w nowej odsłonie.

Muzeum Historii Alfy Romeo w Arese we Włoszech świętując swoje 40. urodziny i z tej okazji zaprezentowało się publiczności w całkiem nowej odsłonie:  wystawiane samochody miały otwarte pokrywy silnika, aby zwiedzający mogli podziwiać nie tylko piękne nadwozia, ale również wyrafinowaną mechanikę.

Prezentacja odbyła się w niedzielę 18 grudnia br. Podziwiać można było nie tylko silniki wielu samochodów, ale również zachwycające pionowe drzwi modelu Carabo, ogromne pokrywy silnika Tipo 33, i - po raz pierwszy od 1989  roku - nadwozie z włókna węglowego 164 ProCar.

Honorowe miejsce zarezerwowane zostało dla zwiedzających, którzy przyjechali do Muzeum Alfą Romeo z roku 1976.

Zainaugurowane dokładnie 18 grudnia 1976 roku, Muzeum Alfy Romeo powstało, aby prezentować szerokiej publiczności historię marki. Jego promotorem był Orazio Satta Puliga, szef działu Projektowania od końca II wojny światowej, wspierany w tym projekcie przez Giuseppe Luraghiego, dyrektora marki Alfa Romeo. Luigi Fusi zajął się natomiast gromadzeniem kolekcji i zorganizowaniem jej ekspozycji wewnątrz Centrum Kierowniczego. Muzeum zostało poddane gruntownej przebudowie pod kierunkiem architekta Benedetto Camerana, po której 24 czerwca 2015 r., z okazji światowej premiery nowej Alfy Romeo Giulia, nastąpiło otwarcie dla publiczności, symbolicznie potwierdzając odrodzenie marki.

Dzisiaj, zwane „Wehikułem Czasu", to Muzeum, które w pierwszym roku od otwarcia przyciągnęło ponad 100 tysięcy zwiedzających, dzięki supernowoczesnej aranżacji, poprzez którą opowiada fascynująca historię Alfy Romeo nie tylko „alfistom", ale także szerokiej publiczności i nowych pokoleniom.

Muzeum, które znajduje się w Arese przy viale Alfa Romeo, jest otwarte dla zwiedzających codziennie, z wyjątkiem wtorku, od godziny 10.00 do 18.00.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska